Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 0
  • 58

Witam.

Mam pytanie dotyczące sposobów uruchamiania. Mam pewien skrypcik, który po uruchomieniu z ISE lub z cmd (PowerShell -file ./file.ps1) działa poprawnie, ale już gdy uruchamiam go bezpośrednio z konsoli PowerShella jako ./file.ps1 lub z cmd jako: PowerShell ./file.ps1 pomija niektóre zagnieżdżone części kodu. Skrypt nie wyrzuca błędów.

Pozdrawiam.
Emil.

Emil_Krawczak
  • Zapytał
  • @ Emil_Krawczak | 23.08.2016
    • 0
    • 0
    • 0

Odpowiedzi (3)

  • 2

Nie rozumiem pytania, proszę o przykłady.

  • Odpowiedział
  • @ | 12.09.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Chodzi o to, że gdy uruchamiam skrypt z wiersza poleceń, skrypt się wykonuje z pominięciem niektórych części, np. pętli. Tak jakby nie widział ich, lub jakby zmienne odpowiedzialne za sterowanie pętli nie były ustanawiane. Czy jest jakaś różnica w sposobie uruchomienia danego skryptu?

Emil_Krawczak
  • Odpowiedział
  • @ Emil_Krawczak | 14.09.2016
    • 0
    • 0
    • 0
  • 3

Najłatwiej byłoby, gdybyśmy mogli zobaczyć ten skrypt, proszę wkleić jego zawartość albo podlinkować do pobrania.

Oczywiście są pewne różnice między uruchamianiem skryptu z poziomu konsoli i z poziomu ISE, część z nich została opisana na stronach Microsoft:

https://blogs.msdn.microsoft.com/powershell/2009/04/17/differences-between-the-ise-and-powershell-console/

Chociaż ta odpowiedź nie do końca wpisuje się w opisany problem. O konkretnie takich jak opisane różnicach w uruchomieniu nie słyszałem, powershell.exe -file powinien działać tak samo jak skrypt wpisany w konsolę.

Być może skrypt został celowo napisany tak, aby rozpoznawał metodę uruchomienia sprawdzając rozmaite warunki lub dostarczane przez command line argumenty?

Obawiam się, że bez zobaczenia skryptu nie ruszymy dalej z rozwiązaniem tej zagadki.

Artur_Waszkiewicz
  • Odpowiedział
  • @ Artur_Waszkiewicz | 14.09.2016
    • 0
    • 2
    • 3