Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 3
  • 39

Witam.

Posiadam system VMWARE 6.0 na którym uruchomiona jest VM z pracującej fizycznej maszyny (system Windows 200 Server Family) na którym między innymi pracuje baza SQL 8.0. Klient Win 7x64 komunikuje się do niej i co około kilka razy podczas wymiany informacji z bazą SQL następuje utrata - zerwanie komunikacji z tą bazą. Trzeba inicjować nowe połączenie. Aktualny pracujący system w postaci fizycznych maszyn nie wykazuje tego typu objawów. Proszę jeśli jest to możliwe o pomoc, wskazówki w celu rozwiązaniu tego problemu.

Krzysztof_Joński
  • Zapytał
  • @ Krzysztof_Joński | 12.07.2016
    • 1
    • 0
    • 1
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (2)

  • 6

Proszę utworzyć nowy network interface i usunąć stary na vm. Czy vm tools są zainstalowane?

Łukasz_Chłap
  • Odpowiedział
  • @ Łukasz_Chłap | 13.07.2016
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 7
    • 37
    • 12
Komentarze
VM tools są zainstalowane. Rozumiem, że należy najpierw usunąć network interface z VM i od nowa dodać ten sam? Jutro wykonam operację według podanych wskazówek.
Skomentował : @ Krzysztof_Joński ,13.07.2016
  • 1
  • 0
  • 1
  • 6

Tak. Spotkałem się z tego typu problemami z kartami sieciowymi po konwersji p2v i właśnie usunięcie i dodanie nowej karty sieciowej pomogło.

Łukasz_Chłap
  • Odpowiedział
  • @ Łukasz_Chłap | 14.07.2016
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 7
    • 37
    • 12
Komentarze
Wykonałem zalecone operacje i niestety dalej występuje opisywany problem. Trochę historii o vm: Maszynę utworzyłem poprzez konwersję całego obrazu dysku z pliku *.gho do test.vmdk , pozostałe dane skonfigurowałem z panelu tworzenia nowej VM wskazując na istniejący dysk test.vmdk . Trzy karty sieciowe E1000, podpięte do trzech vSwitch'y bez Vlan'ów .itd.
Skomentował : @ Krzysztof_Joński ,14.07.2016
  • 1
  • 0
  • 1