Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 3
  • 81

Chciałbym się dowiedzieć, jak mógłbym przygotować środowisko pozwalające na automatyczne wdrożenie (update/upgrade) Windowsa 10 w przedsiębiorstwie. Dowiedziałem się że do końca trwania promocji (29 lipca 2016) mogę to zrobić, używając np. obrazu ISO z Windows 10 pobranego na mocy licencji select plus.

Chciałbym więc puścić taki upgrade z poziomu Windows Server na komputerach wpiętych w domenę w taki sposób, aby systemy mogły się automatycznie zaktualizować do Windowsa 10 przez noc. Dowiedziałem się również, że nie mogę do tego celu wykorzystać WSUS'a. 

Czy ktoś może miał doświadczenie z takim wdrożeniem? Znalazł może ktoś materiały opisujące jak przygotować niezbędne środowisko?

Z Microsoftu otrzymałem taki opis:

"Klienci z umowami wolumenowymi (W Państwa przypadku Select Plus lub MPSA) mogą wykonać aktualizację używając wolumenowych obrazów i kluczy instalacyjnych. Pozwala to na ominięcie etapu aktualizacji poprzez Windows Update czy Media Creation Tool i konieczności rejestracji licencji OEM w Windows Store . To jedyna metoda która pozwoli Państwu zautomatyzować proces migracji (zwykłe nośniki ściągnięte za pomocą za pomocą MCT, nie działają w ramach automatycznego TS). Klucz wolumenowy który domyślnie Państwo znajdą na swojej stronie VL, to klucz MAK, więc też będzie potrzeba jednorazowego kontaktu stacji z Internetem  na portach 80 i 443. Można też dodatkowo poprosić o klucz KMS i wtedy aktywować licencję tylko wewnętrznie przez serwer KMS lub kontroler domeny, ale to dodatkowy nakład pracy dla Państwa. Dalej oczywiście obowiązuje termin promocji, czyli całą operację należy zakończyć przed 29 lipca 2016. Nic mi nie wiadomo o możliwości przedłużenia tej promocji. Jeżeli by to się zmieniło, dam znać.

Klient wypełnia formularz pobrany ze strony Product Licensing Search, aby potwierdzić, że urządzenia, które ma zamiar zaktualizować do Windows 10, posiadają prawo do bezpłatnej aktualizacji. Formularz ten należy podpisać i zachować. Na powyższej stronie należy wybrać typ dokumentu “Windows 10 upgrade”.

Oczywiście dotyczy to wersji Windows 10 Professional. W przypadku wersji Enterprise prawo do upgradu do wersji Windows 10 Enterprise wynika z zakupionej subskrypcji Windows SA."

 

https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/jj134256(v=ws.11).aspx

 

Wdzięczny będę za każdą pomoc.

Pozdrawiam.

ghost
  • Zapytał
  • @ ghost | 01.06.2016
    • 0
    • 1
    • 12

Odpowiedzi (3)

  • 15
Łukasz_Chłap
  • Odpowiedział
  • @ Łukasz_Chłap | 03.06.2016
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 7
    • 37
    • 12
Komentarze
Dziękuję bardzo!
Skomentował : @ ghost ,03.06.2016
  • 0
  • 1
  • 12
  • 1
  • Odpowiedział
  • @ | 12.06.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII