Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 7
  • 239

Ostatnio postanowiłem przygotować się do wdrożenia automatyzacji procesu instalacji systemów operacyjnych. W związku z tym zrobiłem plik WIM zawierający obraz systemu wraz z niezbędnymi aplikacjami, w oparciu o który mają pracować komputery w naszej firmie. W czasie testów poprawności obrazu okazało się, że nie mogę wypakować zawartości pliku.

  • Zapytał
  • @ | 02.08.2013
  • TRENER ALTKOM AKADEMII

Odpowiedzi (2)

  • 9

Problem dotyczy prawdopodobnie literówki, która pojawiła się w nazwie obrazu podczas dodawania go do pliku WIM. Aby sprawdzić, jakie obrazy systemów są przechowywane w pliku WIM, należy posłużyć się komendą imageX /info. Na ekranie zostanie wyświetlona informacja w formacie XML. Aby zaaplikować obraz do wybranego woluminu, razem z poleceniem imageX /apply należy podać albo nazwę, pod jaką obraz został dodany do pliku WIM albo numer obrazu w tymże pliku.

  • Odpowiedział
  • @ | 02.08.2013
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 7

Witam.

W przypadku tego typu problemów można użyć 7zipa, który ma możliwość otworzenia i wypakowania zawartości plików WIM. 

Możesz też spróbować podmontować ponownie plik WIM używając DISM'a. Jeśli się nie uda znaczy to ze uległ on najprawdopodobniej uszkodzeniu. 

Pozdrawiam.

Maciej_Pałasz
  • Odpowiedział
  • @ Maciej_Pałasz | 10.09.2013
    • 2
    • 1
    • 2