Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 14
  • 61

Jak oszukać system by dokonał zmiany czasu z zimowego na letni dla danej strefy czasowej w innym dniu niż to się normalnie dzieje?

Robert_Kosinski
  • Zapytał
  • @ Robert_Kosinski | 08.04.2016
    • laureat
    • 8
    • 0
    • 18
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (3)

  • 0

Ciekawe pytanie i trudne.

Od razu nasuwa się pytanie - ale po co i czy po prostu nie lepiej przestawić czas albo udać inną strefę czasową w ogóle, a nie przesunięcie, albo przejść na rtc. czy coś w tym stylu.

  • Odpowiedział
  • @ | 13.05.2016
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
  • 1

Mam klienta, który jest w Chile, a tam rząd postanowił że nie będzie przechodził z czasu zimowego na letni w czasie gdy wszyscy w danej strefie to robią, dlatego też moje pytanie.

Trochę poszukałem i znalazłem, że można ustawić jakąś przez siebie stworzoną strefę czasową np GMT-4, w definicji której nie będzie automatycznej zmiany czasu - więc ustawienie tego typu TZ wiązać się będzie z potrzebą ręcznej zmiany czasu w dniu gdy rząd tego zechce.

Jednak nie mam doświadczenia i nie za bardzo jeszcze wiem jak to zrobić.

Robert_Kosinski
  • Odpowiedział
  • @ Robert_Kosinski | 16.05.2016
    • laureat
    • 8
    • 0
    • 18
  • 0

Strefę możesz zmienić "globalnie" - jako plik/kopia pliku/link /etc/localtime, albo też lokalnie dla danego procesu w zmiennej TZ

Najprościej jakbyś znalazł strefę jaka Ci wystarczy. Jak się nie uda - pozostaje skompilowanie własnej(narzędziem zic) i podmiana w /etc/localtime :-)

A - możliwe że w Twojej dystrybucji są po prostu nieaktualne dane stref czasowych a zmiana nastąpiła niedawno. Wtedy wystarczy zaktualizować paczkę z tzdata. Możesz też zawsze pobrać najnowszą paczkę z ftp://ftp.iana.org/tz i sprawdzić czy tam interesująca Cię strefa nie została już poprawiona - i jeżeli tak to po prostu jej użyć.

 

Dane dla chile sprawdzisz tak:

zdump -v /usr/share/zoneinfo/Chile/Continental

 

tudzież /usr/share/zoneinfo/Chile/EasterIsland

Andrzej_Dopierała
  • Odpowiedział
  • @ Andrzej_Dopierała | 25.05.2016
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169