Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 0
  • 53

Witam.

Jak można zautomatyzować proces upgrade Windows 2008 do 2012. Czy jest taka możliwość przez Sccm lub inaczej?

Na ten moment próbowałem tylko z użyciem Windows Image Manager

Próbowałem przygotować sobie plik unatend z Windows Image Manager - kod poniżej, ale niestety wyskakuje mi błąd iż nie jest w stanie przetworzyć modułu Image install.

Kod poniżej:

 

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<unattend xmlns="urn:schemas-microsoft-com:unattend">
    <settings pass="windowsPE">
        <component name="Microsoft-Windows-Setup" processorArchitecture="amd64" publicKeyToken="31bf3856ad364e35" language="neutral" versionScope="nonSxS" xmlns:wcm="http://schemas.microsoft.com/WMIConfig/2002/State" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance">
            <UserData>
                <AcceptEula>true</AcceptEula>
            </UserData>
            <ImageInstall>
                <OSImage>
                    <InstallFrom>
                        <MetaData wcm:action="add">
                            <Key>/IMAGE/NAME</Key>
                            <Value>Windows Server 2012 SERVERSTANDARD</Value>
                        </MetaData>
                    </InstallFrom>
                </OSImage>
            </ImageInstall>
            <UpgradeData>
                <Upgrade>true</Upgrade>
            </UpgradeData>
        </component>
    </settings>
    <cpi:offlineImage cpi:source="wim:c:/users/user/desktop/windows2012r2datacenter/sources/install.wim#Windows Server 2012 R2 SERVERSTANDARD" xmlns:cpi="urn:schemas-microsoft-com:cpi" />
</unattend>

 

Czy ktoś z was próbował tego narzędzia lub wykonywał upgrade w trybie automatycznym /silent?

  • Zapytał
  • @ | 24.03.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII

Odpowiedź (1)

  • 1

W przypadku Pana pliku prawdopodobnie coś jest nie tak z sekcją Image install. Produkt System Center Configuration Manager jak najbardziej jest w stanie wykonać upgrade in-place. Trzeba pamiętać tylko o tym, żeby nie zaznaczyć opcji Format and Partition Disk w trakcie przygotowania Task Sequence.

  • Odpowiedział
  • @ | 08.04.2016
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII