Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 4
  • 5
  • 197

Mam laptopa z licencją na Windows 8. Acz Windowsa nigdy nie włączałem. Mam jednak jego numer licencji.

Czy mogę bezproblemowo użyć tego numeru licencji by zainstalować Windows 10? Czy też potrzebne są jakieś dodatkowe "myki"?

Andrzej_Dopierała
  • Zapytał
  • @ Andrzej_Dopierała | 11.01.2016
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169

Odpowiedzi (4)

  • 1

Zgodnie z informacjami podawanymi przez firmę Microsoft - nie. W chwili obecnej Windows 10 jest udostępniany jako darmowe uaktualnienie dla posiadaczy systemów Windows 7 i późniejszych. W związku z tym należy posiadaną "Ósemkę" uaktualnić do "Dziesiątki". W przypadku konieczności reinstalacji nowego systemu informacja o jego aktywacji przechowywana jest na serwerach Microsoft i nie ma konieczności podawania klucza produktu w trakcie instalacji.

  • Odpowiedział
  • @ | 15.01.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Ok, czyli muszę sobie Windows 8 zainstalować na vm, zaktywować, zupgradować do Windows 10 i wszyscy będą szczęśliwi? ;)
Skomentował : @ Andrzej_Dopierała ,15.01.2016
  • 83
  • 65
  • 169
  • 4

Niestety, nie jest to takie proste, ponieważ w procesie aktywacji na serwerach MS zapisywana jest informacja o konfiguracji sprzętowej komputera, więc w opisanym przypadku uda się zainstalować "na czysto" i aktywować maszynę wirtualną :)

  • Odpowiedział
  • @ | 16.01.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 9

Dodam jeszcze poradę: proszę zapisać sobie wcześniej klucz Windows 8 ponieważ po upgrade do Windows 10 klucz się zmienia. 

Łukasz_Chłap
  • Odpowiedział
  • @ Łukasz_Chłap | 20.01.2016
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 7
    • 37
    • 12
  • 0

Można było postawić Windows 8 na tym kluczu, następnie zaktualizować go bezpłatnie do Windows 8.1 oraz do 30.07.2016 skorzystać z darmowej aktualizacji.

Cezary_Rodziewicz
  • Odpowiedział
  • @ Cezary_Rodziewicz | 06.04.2017
    • 1
    • 0
    • 1