Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 3
  • 142

Mam problem. Mam płytkę i numer seryjny Windows Server 2012 R2 OEM. Chcę toto zainstalować na maszynie wirtualnej KVM (poprzez libvirt) będącej na serwerze (zgodnie z wymogami licencji jedną sztukę na jednym konkretnym serwerze - acz z tego, co rozumiem to mogę zainstalować 2 sztuki aż na tej samej maszynie).

 

Pojawił się jednak problem techniczny - podczas instalacji nie jest widoczny podpięty dysk (volumen z LVM-a). Próbowałem różnych interfejsów do niego - IDE, SATA, SCSI, Virtio (dodając wtedy sterowniki z https://fedoraproject.org/wiki/Windows_Virtio_Drivers#Direct_download) - bez zmian - pisze, że nie ma sterownika do dysku, mimo iż w sytuacji, gdy użyty jest Virtio - sam sterownik rozpoznaje, jako właściwy.

 

W desperacji spróbowałem uruchomić go na VirtualBox gdzie mogłem wprost wybrać system Windows 2012 - też ten sam efekt.

Ma ktoś może pomysł, na czym może polegać problem/jak go rozwiązać?

 

Dodam, że instalacja wersji eval 2012 ściągniętej z strony Microsoftu przebiegła pomyślnie i bez większych problemów. Obstawiam, więc że coś jest dziwnego z wersją OEM, albo też... coś innego :)

Andrzej_Dopierała
  • Zapytał
  • @ Andrzej_Dopierała | 28.06.2015
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169

Odpowiedź (1)

  • 0

Być może sama instalka też jest uszkodzona. Instaluje się na fizycznym sprzęcie?

  • Odpowiedział
  • @ | 13.07.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII