Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 4
  • 461

Mam licencję Windows Server 2012 R2 Standard OEM. Niestety, płytka instalacyjna uległa uszkodzeniu.

Czy mogę celem instalacji użyć jakiejś innej płytki, np. z https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-server-2012-r2 i następnie podać klucz OEM?

Czy taka instalacja będzie się czymś różniła od zrobionej "normalnie"?

Oryginalna płytka instalacyjna była w wersji polskiej, nie widzę jednak polskiego ISO Windows Server 2012 R2 do ściągnięcia. Czy mogę użyć licencji polskiej do wersji angielskiej?

Andrzej_Dopierała
  • Zapytał
  • @ Andrzej_Dopierała | 06.05.2015
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169

Odpowiedzi (3)

  • 2

Nie wypowiem się w kwestii legalności, ale praktycznie podejmowałem już próby instalacji systemów MS z nośników np. VLSC z użyciem legalnych kluczy i na pozór z tych samych nośników. Wiele prób kończyło się poprawną instalacją, jednak po jakimś czasie system stwierdzał, że klucz mu nie pasuje i ostatecznie trzeba było reinstalować system z odpowiedniego nośnika. Osobiście nie polecam, jeśli nie ma 99% pewności, co do prawidłowości nośnika - szkoda czasu na ponowną instalację. Czasami można porównać kod (nie klucz) z nośnika i etykiety z kluczem - powinny być podobne. :-)

Robert_Machelak
  • Odpowiedział
  • @ Robert_Machelak | 14.05.2015
    • 7
    • 2
    • 0
  • 0

Oficjalnie system powinien zainstalować firma posiadająca status OEM Buildera. Z tego, co pamiętam to może wtedy użyć swoich partnerskich płyt woluminowych.

 

  • Odpowiedział
  • @ | 16.05.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Zgodnie z prawem oraz warunkami licencyjnymi Microsoft nie można skorzystać z innego nośnika. W opisanym przypadku należy się zwrócić do dostawcy, który ma możliwość dostarczenia dodatkowego nośnika.

  • Odpowiedział
  • @ | 18.05.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII