Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 6
  • 6
  • 2.4K

Odpowiedzi (6)

  • 8

Niestety nie, Office jest licencjonowany na urządzenie - więc potrzebnych jest tyle licencji Office, ile urządzeń będzie z niego korzystać zdalnie. Niepotrzebna jest licencja na serwer, na którym będzie on instalowany.

Zarówno wersja Office 2013 Standard, jak i Professional Plus mogą być instalowane na RDS. Nie może to być OEM ani FPP, wersje te nie mogą być dostępne poprzez sieć.

Do tego potrzebna jest licencja TS CAL dla każdego urządzenia.

Na pewno najbardziej opłacalne są licencje grupowe i entreprisowe, ale to najlepiej wyjaśni dystrubutor.

 

  • Odpowiedział
  • @ | 03.03.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Czy jest potrzebna taka ilość licencji Office (w wersji Standard) jak ilość licencji dostępowych do serwera? czy może być mniej - tylko dla tych użytkowników, którzy będą korzystać z pakietu Office?

Andrzej_Wac
  • Odpowiedział
  • @ Andrzej_Wac | 16.11.2015
    • 1
    • 0
    • 0
  • 3

Nie.

"Office jest licencjonowany na urządzenie - więc potrzebnych jest tyle licencji Office, ile urządzeń będzie z niego korzystać zdalnie."

  • Odpowiedział
  • @ | 16.11.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Na urządzenie - czyli jeżeli np jeden użytkownik (dajmy na to ja) - łączę się na serwer terminalowy z wielu różnych urządzeń - na każde urządzenie potrzebuję odrębną licencję?

Ot - pod ręką mam 4 laptopy i raspberry podpięte pod monitor - jeżeli teoretycznie z każdego z tych urządzeń chciałbym móc się logować na serwer, to tylko na mnie jest potrzebnych 5 licencji na office?

 

Można to jakoś zgodnie z licencją "obejść"?

Andrzej_Dopierała
  • Odpowiedział
  • @ Andrzej_Dopierała | 16.11.2015
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169
  • 5

Jeśli obejść to już pewnie nie zgodnie z warunkami licencji. :))

To już pytanie to sprzedawców licencji. :)

Licencjonowanie związane z użytkownikiem ma Office ProPlus zawarty w Office 365, np. w planie E3. Jeden użytkownik może sobie zainstalować oprogramowanie na swoich różnych urządzeniach. Office ProPlus może być obecnie również instalowany na serwerze terminalowym. Ale jak wygląda w takim wypadku kwestia licencji to już pytanie to dostawcy. :(

Nasi trenerzy nie robią doktoratu z licencjonowania. ;)

  • Odpowiedział
  • @ | 18.11.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Ostatnio przerabiałem ten temat i według M$ na serwerze terminalowym musi być zainstalowany Office z licencją grupową do tego dowolna licencja Office'a na kliencie który się łączy do serwera.

Marcin_Kozera
  • Odpowiedział
  • @ Marcin_Kozera | 09.05.2016
    • 1
    • 0
    • 0