Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 1
  • 1.8K

Witajcie, przygotowuję się do migracji 100 profili lokalnych użytkowników do domeny. Jeśli założę konto domenowe, to dotychczasowe dane użytkownika nie ulegają przeniesieniu i trzeba tego dokonywać ręcznie, żeby człowiek logując się na konto domenowe z komputera lokalnego mógł korzystać ze swoich ustawień. Innymi słowami, chodzi o zrobienie "upgrade'u" profilu lokalnego do domeny z zachowaniem wszystkich ustawień, aby operacja migracji była dla użytkownika niezauważalna.

Nie chodzi mi tutaj o przerobienie profili na mobilne, a raczej na "podpięcie" profilu lokalnego do domeny. Czy jest na to sposób?

Maciej_Krauze
  • Zapytał
  • @ Maciej_Krauze | 21.04.2015
    • lider
    • laureat
    • 45
    • 16
    • 58
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (3)

  • 3
  • Odpowiedział
  • @ | 22.04.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Dziękuję za odpowiedź - odezwę się po przetestowaniu.
Skomentował : @ Maciej_Krauze ,23.04.2015
  • 45
  • 16
  • 58
  • 6

Witam,

do migracji profili lokalnych do domenowych można wykorzystać narzędzie User Profile Wizard. Sprawdzone wielokrotnie, działa doskonale i bardzo przyspiesza proces migracji wielu użytkowników.

Radosław_Cyran
  • Odpowiedział
  • @ Radosław_Cyran | 06.05.2015
    • 10
    • 1
    • 3
  • 4

Przetestowałem oba rozwiązania i to malutkie narzędzie do migracji jest szybsze i łatwiejsze w użyciu.

Znalazłem też coś takiego jak ADMT: Active Domain Migration Tool. Narzędzie zawiera w sobie Security Translation Wizard odpalany z serwera AD. Do jego działania jest konieczna znajomość SID-ów lokalnego i domenowego użytkownika, zgodnie z tym, co jest tutaj:


https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc974340%28v=ws.10%29.aspx


Metoda pozwala na migrację jednego konta na raz (brak równoległości, bo uruchamiamy to na serwerze). Szybkość działania jest ok. 2-3 razy wolniejsza niż User Profile Wizard. Być może ma inne zalety, których ja nie wykorzystuję.

 

Jednakowoż, User Profile Wizard pozostaje z nich najszybszy i najłatwiejszy.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Maciej_Krauze
  • Odpowiedział
  • @ Maciej_Krauze | 06.05.2015
    • lider
    • laureat
    • 45
    • 16
    • 58