Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 11
  • 2.5K

Mam pytanko odnośnie domeny.

Postawiłem Server DNS oraz AD na jednej maszynie.

Domena to CEDC.com

Kontroler oborniki11

 

Kiedy próbuję wbić się do domeny komputerem wpisując cedc (komputerowi wskazuje winsa) jest ok. Wbija się.

Kiedy próbuje wbić się przez CEDC.com wyskakuje błąd:

 

Uwaga: Te informacje są przeznaczone dla administratora sieci. Jeśli nie jesteś administratorem sieci, powiadom administratora o odebraniu tych informacji, które zostały zapisane w pliku C:\Windows\debug\dcdiag.txt

 

Wystąpił następujący błąd podczas wykonywania zapytania do usługi DNS dotyczącego rekordu zasobu lokalizacji usługi (SRV) używanego do zlokalizowania kontrolera domeny usługi Active Directory dla domeny „CEDC.com”:

 

Wystąpił błąd: "Nazwa DNS nie istnieje."

(kod błędu 0x0000232B RCODE_NAME_ERROR)

 

Zapytanie dotyczyło rekordu SRV dla _ldap._tcp.dc._msdcs.cedc.com

 

Najczęstsze przyczyny tego błędu są następujące:

- Rekordy SRV DNS wymagane do zlokalizowania kontrolera domeny usługi AD dla domeny nie są zarejestrowane w usłudze DNS. Te rekordy są automatycznie rejestrowane na serwerze DNS podczas dodawania kontrolera domeny usługi AD do domeny. Są one aktualizowane przez kontrolera domeny usługi AD w ustalonych odstępach czasu. Ten komputer jest skonfigurowany do używania serwerów DNS z następującymi adresami IP:

10.82.50.11

- Jedna lub więcej stref nie zawiera delegowania do strefy podrzędnej:

cedc.com

com

. (strefa główna)

 

Myślę, że nie mam wpisów jakiś w DNS-ie. Możesz mi podpowiedzieć jakie wpisy mam zrobić i gdzie?

Tomasz
  • Zapytał
  • @ Tomasz | 25.10.2013
    • 9
    • 2
    • 23
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 7

Jeśli mamy kontroler domeny z zainstalowaną usługą DNS, to wpisy dotyczące rekordów SRV sa tworzone automatycznie:

Podejrzewam, że problem leży w złej konfiguracji karty sieciowej (brak prawidłowego adresu serwera DNS). Prawdopodobnie pojawia się dlatego komunikat: „Wystąpił błąd: "Nazwa DNS nie istnieje."” Warto sprawdzić, jakie odpowiedzi pojawiają się przy zapytaniach przez NSLOOKUP, np.:

Najpierw wyczyścić aktualny cache DNS’a poleceniem IPCONFIG /FLUSHDNS

Bardziej szczegółowe informacje o rozwiązywaniu nazw można znaleźć w artykule:

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc961411.aspx

  • Odpowiedział
  • @ | 03.11.2013
  • TRENER ALTKOM AKADEMII