Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 5
  • 395

Mam problem, bo nie mogę zapisać galerii na stronie. Otwieram stronę (edytor wizualny), następnie klikam dodaj medium - utwórz galerię - dodaj zdjęcia do galerii - stwórz nową galerię, w ustawieniach galerii zaznaczam odnośnik do - plik multimedialny - wstaw galerię. Pojawia się widok jak poniżej:

 

 

Kiedy klikam "Zaktualizuj", nie ma żadnego zdjęcia na stronie. Mimo, że w edytorze html jest zapis, że w tym miejscu jest galeria, przechodząc na edytor wizualny, żadnej galerii nie ma. Nie mam pojęcia, co mogę robić źle. Może mam coś zmienić w ustawieniach? Proszę o podpowiedź, dziękuję.

Renata.

 

 

Renata_Rogoża
  • Zapytał
  • @ Renata_Rogoża | 02.02.2015
    • 8
    • 4
    • 10

Odpowiedzi (3)

  • 5

Witam ponownie. :-)

Z Pani opisu widzę, że nie wstawia Pani galerii NextGEN, tylko standardową galerię, która jest domyślnie wbudowana w Media WordPress a. Jest ona bardzo podstawowym narzędziem i nie pozwala na tworzenie albumów (zawierających zgrupowane galerie), pokazów slajdów itd.

Galeria NextGEN - po zainstalowaniu i uruchomieniu tej wtyczki - integruje się z edytorem: z prawej strony paska narzędziowego powinien się pojawić przycisk tej wtyczki.

Żeby nie dublować wpisów - proszę rzucić okiem na odpowiedź o wtyczce NextGEN Gallery: 

https://quorum.akademiq.pl/discussion/comment/615#Comment_615

Wadą wtyczki NextGEN (przynajmniej w jej darmowej wersji) jest chwilami niestabilne działanie.

Pozdrawiam.
Andrzej Słodownik.

  • Odpowiedział
  • @ | 03.02.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Witam,Widziałam też już ten wpis Pana na quorum :)) Zanim napisałam zapytanie sprawdziłam czy ktoś poruszał ten problem. Ale ja wgrałam wtyczkę CKEditor for WordPress i w edytorze w ogóle nie widzę tej ikonki, która by odnosiła się NextGEN. Może wgrać inną wtyczkę? Pozdrawiam. Renata.
Skomentował : @ Renata_Rogoża ,03.02.2015
  • 8
  • 4
  • 10
Może niech Pani spróbuje na jakiś czas wyłączyć tę wtyczkę edytora, żeby mógł zadziałać domyślny - w nim wyświetla się bez problemu (przynajmniej na moim testowym serwerze).
Skomentował : @ TRENER ALTKOM AKADEMII ,03.02.2015
  • 3

Jeszcze uzupełnienie:

kiedyś na swoim prywatnym blogu opisałem działanie standardowej galerii WordPressa (bez wtyczek):

http://slodownik.cba.pl/index.php/standardowa-galeria-zdjec-wordpressa/

Proszę prześledzić opisany tam proces tworzenia galerii - być może pomija Pani któryś z kroków.

Jest jeszcze jedna możliwość - że Pani motyw modyfikuje coś w sposobie działania galerii, ale na to już nie mogę nic poradzić bez dostępu do kodu.

Pozdrawiam.
AS.

  • Odpowiedział
  • @ | 03.02.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Myślę że, jednak motyw modyfikuje coś w sposobie działania galerii, bo robię wszystko tak jak Pan opisał na blogu. Po aktualizacji wszystko znika. :(
Skomentował : @ Renata_Rogoża ,03.02.2015
  • 8
  • 4
  • 10
  • 3

Dzień dobry Pani Renato.

Prosiłbym o zerknięcie do kodu strony i sprawdzenie, jak tam wygląda sprawa odnośników do zdjęć.

Może jeżeli poda Pani adres strony (np. w wiadomości prywatnej do mnie), będę mógł pomóc więcej.

Pozdrawiam.
Kacper Sieradziński.

  • Odpowiedział
  • @ | 03.02.2015
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Dziękuję za zainteresowanie, ale chyba rozwiązałam już problem. Tworzę galerię, dodaję zdjęcia i na stronę wklejam tylko sam odnośnik do galerii, którą chcę umieścić na stronie, np. [nggallery id=2]. Nie wiem czy dobrze robię ale galeria działa. Pozdrawiam. Renata.
Skomentował : @ Renata_Rogoża ,03.02.2015
  • 8
  • 4
  • 10
Skoro działa - to znaczy, że robi Pani dobrze. ;-) Pozdrawiam.
Skomentował : @ TRENER ALTKOM AKADEMII ,03.02.2015