Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 5
  • 1
  • 571

Zainstalowałem funkcję kopia zapasowa na Windows Server 2008 R2 Foundation. Utworzyłem katalog na partycji d, udostępniłem go Administratorowi z uprawnieniami zapis odczyt. Utworzyłem drugi katalog na tej samej partycji, do którego będą wrzucane kopie katalogu. Tworzę jednorazową kopię katalogu, pełna kopia VSS, wybieram lokalizację backupu na zdalny folder udostępniony i podaję ścieżkę do folderu udostępnionego. Po ukończeniu zadania otrzymuję komunikat: "Wykonywanie kopii zapasowej zostało zatrzymane przed ukończeniem. Stan: trwa przygotowanie nośnika do zapisu kopii zapasowej (przetransferowane dane 0 KB z 0 KB). Zamykam okno, bo nic się nie dzieje i w raporcie mam informację, że stan "niepowodzenie".

Wystąpił błąd podczas aktualizacji kopii zapasowej, polegającej na usunięciu z niej elementów usuniętych ze źródła. Szczegóły błędu: Nie można ukończyć żądanej operacji z powodu ograniczenia systemu plików.

W katalogu, gdzie powinien być backup, jest utworzony katalog WindowsImageBackup, są w nim pliki, jest tez pilk vhd o rozmiarze 4 MB.

Rozumiem, że uprawnienia są poprawnie ustawione, skoro utworzyły się odpowiednie pliki i katalogi? 

W podglądzie zdarzeń mam taki komunikat:

Operacja wykonywania kopii zapasowej rozpoczęta o godzinie ‎2015‎-‎01‎-‎27T11:56:33.783108600Z nie powiodła się i został zwrócony następujący kod błędu: 2155348301 (Podczas aktualizowania kopii zapasowej dla usuniętych elementów wystąpił błąd.). Przejrzyj szczegóły zdarzenia w celu znalezienia rozwiązania, a następnie po rozwiązaniu problemu uruchom ponownie operację wykonywania kopii zapasowej.

Identyfikator zdarzenia: 517

Informuję, iż w testowym katalogu, którego robię backup, znajdują się, niezmienione, te same pliki.

Gdzie mógłbym poszukać rozwiązania problemu?

Piotr_Trzeciak_liwz
  • Zapytał
  • @ Piotr_Trzeciak_liwz | 27.01.2015
    • 10
    • 0
    • 4

Odpowiedzi (5)

  • 0

Witam.

1. Proszę sprawdzić dyski - (źródło/przeznaczenia) czy nie ma błędów na sektorach (miałem ostatnio taki przypadek).

2. Proszę sprawdzić, czy zainstalowane są wszystkie aktualizacje.

3. Proszę spróbować zminimalizować ścieżkę do tego share'a (może jest za długa), czy na pewno mamy prawo tworzenia plików i kasowania?

Załączniki

  • jpg

    SprawdzenieDysku.jpg ( 39K )
  • Odpowiedział
  • @ | 30.01.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Sprawdziłem wszystkie Pana podpowiedzi, wygląda, że wszystko jest OK. Próbowałem też na innych maszynach i też nic. Działa, jeżeli wybiorę backup na wolumin i wybiorę partycję d - wtedy backup mogę zrobić w trybie "once". Tworzony jest katalog WindowsImageBackup na dysku d: i backup jest zrobiony.

Jeżeli próbuję ustawić cykliczność, to niestety nie widzę mojego udostępnionego zasobu. Zainstalowałem nowy serwer testowy 2008 R2, zmapowałem i udostępniłem zasób sieciowy (tym razem na innym dysku, podłączony do innego komputera) i mam ten sam problem, ale wpadłem na pomysł, żeby utworzyć dysk vhd na zmapowanym zasobie. Podłączyłem go na serwerze testowym i jest widoczny jako dysk E i teraz mogę juz wykonywać cykliczne backupy wybranych plików. :) Niestety po restarcie serwera muszę ponownie podpiąć dysk VHD.

Idąc dalej, mam dysk NAS, na którym chciałbym robić pełną kopię całego serwera, niestety przy Task Scheduler, jeżeli wybieram opcję zalecaną (dysk tylko dla backupu) lub na wolumin, dysk NAS jest niewidoczny (a jest zmapowany i widoczny i dostępny w sieci dla wszystkich z pełnymi prawami). Gdybym zrobił dysk VHD na NAS-ie i podłączył go do serwera, to czy to byłoby dobre rozwiązanie? Nie ma prostszego sposobu? Czy backup musi być zapisywany na fizycznym dysku komputera lub sieciowo na dysku VHD?

Piotr_Trzeciak_liwz
  • Odpowiedział
  • @ Piotr_Trzeciak_liwz | 17.02.2015
    • 10
    • 0
    • 4
  • 0

Witam.

Backup może być zapisywany:

1. Na dysku fizycznym (tutaj najlepiej robić to na fizycznym dysku lub ostatecznie na iSCSI) i wtedy mamy historię backupu.

2. Na share SMB - ale tutaj mamy dostęp tylko do jednego backupu - no i występują czasami problemy z uprawnieniami (i proponuję pójść tropem uprawnień do share'a).

W Pana wypadku, jeżeli ma być zdalnie na NAS-ie, to proponuję zrobić to na iSCSI.

  • Odpowiedział
  • @ | 17.02.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Niestety NAS nie obsługuje iSCSI. Jeżeli działa moje rozwiązanie z dyskiem VHD na NAS-ie, to czy to rozwiązanie ma jakieś wady w porównaniu do Pana rozwiązań (mniejsza wydajność, brak spójności danych itp.)? NAS jest w tej samej sieci LAN, co zasoby serwera. Wystarczy mi jedna kopia, historia sukcesów/błędów w Event Managerze jest również dostępna, dzięki czemu mogę utworzyć trigger o niepowodzeniu backupu i wysłać info na maila. Ilość backupowanych plików to ok. 600 GB. Być może tylko kilka GB danych będzie zmieniane codziennie, więc przyrostowy backup nie powinien wykonywać się specjalnie długo. 

Piotr_Trzeciak_liwz
  • Odpowiedział
  • @ Piotr_Trzeciak_liwz | 26.02.2015
    • 10
    • 0
    • 4
  • 0

Jedynym mankamentem jest, iż Pana rozwiązanie jest wolniejsze od iSCSI. Prawdopodobnie też nie jest "supportowane" przez Microsoft, ale póki mamy pewność, że działa, to jest OK.

  • Odpowiedział
  • @ | 26.02.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII