Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt

Odpowiedzi (3)

  • 0

Tak. Służą do tego dyrektywy:

 

writeable = yes
browseable = no
Kamil_Kobak
  • Odpowiedział
  • @ Kamil_Kobak | 04.12.2014
    • 5
    • 2
    • 2
Komentarze
W tej sytuacji nadal można podejrzeć zawartość pliku na zasobie, mając jego nazwę.
Skomentował : @ Marcin_Szydelski ,04.12.2014
  • 7
  • 1
  • 12
  • 0

Hmm. Nie wiem, czy w ogóle istnieje możliwość dopisywania czegoś do pliku, bez możliwości zobaczenia zawartości na poziomie filesystemu. Takie rzeczy to raczej bazy danych obsługują, ale mogę się mylić. 

Kamil_Kobak
  • Odpowiedział
  • @ Kamil_Kobak | 04.12.2014
    • 5
    • 2
    • 2
  • 0

Poszukałbym w kierunku ograniczenia uprawnień za pomocą acl-ek.

Nie do końca rozumiem sformułowanie "z prawem do zapisu" - czy chodzi o możliwość wrzucania plików, bez późniejszej możliwości modyfikacji ich? Czy też o możliwość edycji/nadpisywania plików, które już są wrzucone?

Andrzej_Dopierała
  • Odpowiedział
  • @ Andrzej_Dopierała | 04.12.2014
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169
Komentarze
Chodzi mi o sytuację w której:

Użytkownik może
- nagrać nowy plik na zasób
Użytkownik nie może
- wylistować zasobu
- obejrzeć zawartości pliku

+ wersja hard:
Nie może zmodyfikować pliku który już istnieje.

A to wszystko zrobione za pomocą konfigu Samby, żeby było jeszcze dziwaczniej.

Także - da się, czy się nie da? :)
Skomentował : @ Marcin_Szydelski ,15.12.2014
  • 7
  • 1
  • 12
Czyli chodzi o o coś co bywa w serwerach ftp - użytkownik może wrzucać pliki, ale wrzuconych nikt nie może odczytać/zmienić?

Przejrzałem dokumentację do samby, ale nie widzę pomysłu na gotowiec. Może security mask tudzież aclki jakoś - ale nie wchodzi mi na myśl nic co by to realizowało. Jeżeli jest to konieczna funkcjonalność - myślę że można by napisać moduł do samby w vfs który by taką funkcjonalność zrealizował -w źródłach samby jest katalog examples/VFS gdzie masz przykłady modułów - wziąłbym skel_transparent i zmodyfikowałbym funkcje odpowiedzialne za odczyt plików.
Skomentował : @ Andrzej_Dopierała ,15.12.2014
  • 83
  • 65
  • 169