Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 4
  • 468

Cześć.

Jestem stosunkowo nowy, jeśli chodzi o VBA, więc z góry przepraszam, jeśli pytanie jest trywialne.

Napisałem makro, którego zadaniem jest stworzenie nowych plików z danymi i samo w sobie działa poprawnie.

Mam jednak problem ze stworzeniem z niego dodatku tak, aby co najmniej kilku użytkowników mogło w miarę prosty sposób z niego skorzystać. Po zainstalowaniu dodatku menu dodatków nie jest dostępne, a docelowo chciałbym tam umieścić, co najmniej 3 przyciski, odwołujące się do zawartych w nim makr (max 4).

Nie mogę tego zrobić z poziomu standardowego menu dopasowania wstążki Excela, ponieważ wtedy musiałbym robić to za każdym razem ręcznie. Dlatego wolałbym zrobić to w formie kodu w samym dodatku.

Próbowałem zdefiniować menu poleceń i przyciski, jako zmienne:

Dim CBar_1 As CommandBar, CBut_1 As CommandBarButton, CBut_2 As CommandBarButton

I zmieniając ich właściwości, użyć po prostu funkcji call, jednak niewiele to dało.

Czy poza samym  dodaniem paska poleceń i przycisków należy dodać jakąś inną zmienną? Sam wygląd przycisków itp. nie ma większego znaczenia, chodzi tylko o funkcjonalność.

Z góry dzięki za wskazówki.

Jarosław_Matyjaszek
  • Zapytał
  • @ Jarosław_Matyjaszek | 21.10.2014
    • 1
    • 1
    • 1

Odpowiedź (1)

  • 4

Proponuję użyć dodatku RibbonX, dzięki któremu można tworzyć pliki ze spersonalizowaną wstążką.

Szczegóły i instrukcja tutaj.

  • Odpowiedział
  • @ | 24.10.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII