Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 2
  • 90

Czy znacie jakieś narzędzie lub metodę na zamianę konta IMAP na POP3 ? Nie da się tego zrobić w żaden sposób , trzeba od nowa założyć konto w programie pocztowym, a nie o to mi chodzi. Mój problem dotyczy raczej tego, jak odzyskać wiadomości z serwera tak, aby były one dostępne w pliku lokalnym pst.

Piotr_Filipiuk
  • Zapytał
  • @ Piotr_Filipiuk | 21.08.2014
    • 4
    • 0
    • 1

Odpowiedź (1)

  • 3

Używając protokołu IMAP, pozostawiamy zawsze wiadomości na serwerze ( taka jest specyfika tego protokołu). Jeżeli zmienia Pan sposób połączenia klienta z serwerem pocztowym na POP3, to po skonfigurowaniu ustawień klienta ma Pan dostęp do tych samych wiadomości na serwerze, co wcześniej.  Chyba, że zostały one fizycznie usunięte.

Po skonfigurowaniu ustawień klienta z protokołem POP3 trzeba zwrócić uwagę, czy chce Pan, aby wiadomości dalej pozostawały na serwerze, czy były przechowywane tylko na lokalnym kliencie.

Jeżeli ma Pan jakiekolwiek obiekcje, co do pozostawienia wiadomości na serwerze, można dokonać wyboru drugiej opcji.

Wybieramy:

Menu plik - Otwórz eksportuj - importuj/eksportuj - eksport do pliku - plik danych programu Outlook (pst).

Należy całą skrzynkę pocztową wyeksportować do lokalnego pliku pst, który należy po ponownym skonfigurowaniu konta do ustawień POP3 zaimportować.

 

  • Odpowiedział
  • @ | 23.08.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII