Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 0
  • 479

Nowy laptop, właśnie przyniesiony ze sklepu, na nim Windows 8.1. Pierwsze logowanie możliwe jest tylko z kontem Microsoft. Nie mam możliwości utworzenia konta lokalnego użytkownika. Jak się zalogować lokalnie? Nie chcę zakładać konta Microsoft - jest taka możliwość przy logowaniu.

TomaszeQ
  • Zapytał
  • @ TomaszeQ | 18.08.2014
    • 7
    • 5
    • 4

Odpowiedzi (3)

  • 0

Jak niedawno czytałem, należy cały czas uparcie odmawiać utworzenia konta przy instalacji. Użyj opcji: "Zaloguj się bez użycia konta Microsoft" podczas instalacji.

Jeśli konto zostało już utworzone w trakcie instalacji, należy stworzyć konto lokalne: Win +R -> compmgmt.msc -> Użytkownicy i grupy -> Użytkownicy -> Nowy Użytkownik. Tutaj tworzy się użytkownika lokalnego, na którego później można się zalogować.

 

Krzysztof_Szumowski
  • Odpowiedział
  • @ Krzysztof_Szumowski | 20.08.2014
    • 2
    • 5
    • 5
  • 0

System był już zainstalowany. Robiliśmy po prostu pierwsze uruchomienie. Nie mogłem się dostać do komputera inaczej jak przez utworzenie konta MS. Nie było nigdzie opcji "Zaloguj się bez użycia konta Microsoft". Siłą rzeczy utworzyliśmy to konto w końcu.

Po pierwszym zalogowaniu dostęp do tworzenia użytkowników lokalnych już jest.

Pamiętam, że przed tym problemem z użytkownikiem wykrył mi Wi-Fi i podpiąłem się do niego. Może o to chodzi - bez sieci dałoby się utworzyć użytkownika lokalnego, a nie wymagałby konta MS?

TomaszeQ
  • Odpowiedział
  • @ TomaszeQ | 20.08.2014
    • 7
    • 5
    • 4
  • 0

Tak. Jedynym wyjściem byłoby wyłączenie karty sieciowej na chwilkę. Po tym jak komputer nie ma dostępu do Internetu jest możliwość założenia konta lokalnego. Sprawdzone w praktyce. Pozdrawiam.

Sebastian_Niedźwiadek
  • Odpowiedział
  • @ Sebastian_Niedźwiadek | 28.12.2014
    • 0
    • 0
    • 0
Komentarze
To chyba wszystko w tym temacie ;o)
Skomentował : @ TRENER ALTKOM AKADEMII ,23.06.2015