Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 6
  • 2
  • 3.9K

W jaki sposób odnaleźć w skoroszycie łącze, do którego odwołuje się Excel przy otwieraniu pliku?
Otwierając plik stworzony przez innego użytkownika, niekiedy napotykam na informację o tym, że skoroszyt zawiera łącza do innych źródeł danych i dalej pytanie: czy aktualizować dane. Aktualizacja często nie jest możliwa, bo nie mam dostępu do pliku źródłowego.  Chciałabym przerwać takie łącze, ale nie mam pewności, jakie to ma znaczenie dla mojego pliku. Łącze może odnosić się do konkretnej komórki (ale może to być komórka w ukrytym arkuszu) albo np. do formatowania warunkowego. Jeśli plik jest bardzo obszerny,to trudno przeglądając go ustalić, czego dotyczy to łącze.

Małgorzata_Kania
  • Zapytał
  • @ Małgorzata_Kania | 05.06.2014
    • 2
    • 0
    • 1
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (6)

  • 6

Data- Connections.

Claudia_Januszewska
  • Odpowiedział
  • @ Claudia_Januszewska | 05.06.2014
    • laureat
    • 12
    • 4
    • 25
  • 12

Nie, nie o to chodziło Pani Małgosi. Chodzi bardziej o to, czy jest możliwość pokazania takich informacji np. w dodatkowym arkuszu. Albo nawet w tym samym arkuszu.

Z poważaniem.
Łukasz Cupryjak.

 

  • Odpowiedział
  • @ | 05.06.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 3
  1. Ustawiamy się na komórce, w której jest użyta formuła.
  2. Przechodzimy na wstęgę Formuły.
  3. Używamy polecenia śledź poprzednik:




  4. Jeżeli w formule użyte są komórki z tego samego arkuszu, gdzie jest formuła, zostaną one oznaczone strzałkami:




  5. Jeżeli w formule użyte są komórki z innego arkusza lub skoroszytu, pojawią się znaczki tabeli:




  6. Po podwójnym kliknięciu na kreskowaną strzałkę uzyskami okno Przechodzenie do, w którym są wypisane wszystkie użyte adresy w formule:




  7. Po dwukrotnym kliknięciu na wybrany adres zostaniemy przeniesieni do tej komórki.
  8. Jeżeli adres dotyczy innego skoroszytu, należy go wcześniej otworzyć. Inaczej nie uzyskamy efektu przeniesienia do komórki.

 

 

 

  • Odpowiedział
  • @ | 16.06.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Zupełnie nie o to chodzi. Problem w tym, że ja nie wiem, której komórki dotyczy łącze (a może dotyczy formatowania warunkowego , a nie samej formuły). Wiem tylko, że jest jakieś łącze w arkuszu, bo przy otwieraniu tego arkusza dostaje taki komunikat. Dlatego założenie w pkt 1 to błędny trop.
Skomentował : @ Małgorzata_Kania ,16.06.2014
  • 2
  • 0
  • 1
  • 3

W takim razie używamy menu Plik ( w Excelu 2007 kolorowe kółko):


W prawym dolnym rogu Edytuj łącza do plików:

 

 

W oknie mamy wszystkie odwołania do innych skoroszytów:


Formułami użytymi w Formatowaniu warunkowym proszę się nie przejmować,  nie da się użyć w nim formuły odwołującej się do innego skoroszytu.

  • Odpowiedział
  • @ | 16.06.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Znowu nie o to chodzi. Wiem, że jest połączenie z jakimś innym arkuszem i gdzie to sprawdzić. Nie wiem natomiast, do jakich pól w moim arkuszu dodane jest to połączenie, tzn. chciałabym się dowiedzieć, jak namierzyć pole, w którym jest użyta formuła z odwołaniem do innego arkusza.

Małgorzata_Kania
  • Odpowiedział
  • @ Małgorzata_Kania | 18.06.2014
    • 2
    • 0
    • 1
  • 0

Podłączam się do tematu. Mam dokładnie taki sam problem jak koleżanka powyżej. 

Czy jest możliwość sprawdzenia, która komórka jest wadliwa w całym skoroszycie i nie umie się połączyć ze źródłem? 

Nawet w momencie ręcznego wskazania pliku - źródła na dysku, program wyszukuję plik źródłowy w starej lokalizacji podając komunikat Stan - Błąd: nie można znaleźć źródła.

Również podczas uruchomienia pliku excel'owego zawsze wyskakuje komunikat: Ten skoroszyt zawiera łącza do innych zewnętrznych źródeł danych, które mogą być niebezpieczne (aktualizuj/ nie aktualizuj).

Chciałbym uniknąć wyłączenia Monitu podczas uruchamiania, bo ta droga nie daje odpowiedzi gdzie nastąpił błąd.

napsterpl
  • Odpowiedział
  • @ napsterpl | 10.01.2019
    • 0
    • 0
    • 0