Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 4
  • 283

Mam w swojej bazie kwerendę wybierającą, która pokazuje datę planowanego przeglądu technicznego, jak następuje: Planowany: Max([Prz_Data]+[Mas_InterwalPrzeglB]) spełniające warunek <Date()+7. Mówiąc po ludzku, pobierana jest najnowsza data z pola Prz_Data i powiększana o stałą wartość z pola Mas_InterwalPrzeglB, a następnie wyświetlane są wyniki wypadające na 7 dni wprzód. To co chcę zrobić, to wyeliminować z pokazywanych dat weekendy. Chcę to zrobić tak, żeby:

  • Planowany wypadające w sobotę zmieniały się na piątek.
  • Planowany wypadające w niedzielę zmieniały się na poniedziałek.

Wiem, że przyda się funkcja Weekday, lecz nie wiem, jak w kwerendzie zbudować warunki mówiące jej co zrobić, gdy Planowany to niedziela lub sobota.

Mam nadzieję, że da się to zrobić bez VBA. ;)

Wilhelm_Zajączkowski
  • Zapytał
  • @ Wilhelm_Zajączkowski | 15.05.2014
    • 3
    • 2
    • 3

Odpowiedź (1)

  • 11

Coś takiego wymyśliłem:

dzien_tyg: IIf(Weekday([Prz_Data]+[Tabela1]![Mas_InterwalPrzeglB];2)=6;[Prz_Data]+([Tabela1]![Mas_InterwalPrzeglB]-1);IIf(Weekday([Prz_Data]+[Tabela1]![Mas_InterwalPrzeglB];2)=7;[Prz_Data]+([Tabela1]![Mas_InterwalPrzeglB]+1);[Prz_Data]+[Tabela1]![Mas_InterwalPrzeglB]))

 

IIf - Po prostu jeżeli

Weekday -funkcja zwracająca numer dnia w tygodniu, jeżeli liczymy od poniedziałku to podajemy argument tej funkcji 2

 

Szczegóły: patrz załącznik.

Załączniki

  • accdb

    tydzien roboczy.accdb ( 652K )
  • Odpowiedział
  • @ | 15.05.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Dziękuję, podane rozwiązanie sprawdziło sie w mojej bazie. Teraz praca z funkcjami w kwerendach wydaje się dużo prostsza :)
Skomentował : @ Wilhelm_Zajączkowski ,19.05.2014
  • 3
  • 2
  • 3