Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 3
  • 290

Wykorzystuję narzędzie SUMY CZĘŚCIOWE do generowana miesięcznych raportów, pokazujących zestawienie sprzedanych przez moją firmę produktów. Podsumowanie takie wykonuję dla każdej kategorii sprzedanych produktów, a następnie muszę je wydrukować. Raport dla każdej kategorii musi być zaprezentowany na oddzielnych stronach wydruku, w związku z tym bardzo przydatne jest dla mnie narzędzie SUMY CZĘŚCIOWE, które przy włączonej opcji: „Podział strony pomiędzy grupami” umożliwia mi generowanie takich raportów. Po ich wygenerowanie wiersz nagłówkowy z bazy, z której go generuję widoczny jest niestety tylko na pierwszej stronie wydruku. Czy mogę gdzieś za pomocą tego narzędzia – SUMY CZĘŚCIOWE zastosować takie ustawienie, aby na każdej stronie był widoczny wiersz nagłówkowy?

  • Zapytał
  • @ | 30.04.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII

Odpowiedź (1)

  • 3

Witam.

Narzędzie SUMY CZĘŚCIOWE nie posiada wprost takiej możliwości. Można jednak już po wygenerowaniu takich raportów wymusić powtarzanie drukowania wierszy nagłówkowych poprzez odpowiednie ustawienie tytułów wydruku. W tym celu należy na wstążce „Układ strony”, w grupie: „Ustawienia strony” wybrać „Tytuły wydruku”:

 

 

W wywołanym oknie dialogowym należy ustawić kursor w polu „U góry powtarzaj wiersze:”, a następnie ustawiając się nad wierszem, który chcemy mieć powtórzony w wydruku wskazać go poprzez kliknięcie myszką:

 


Pozdrawiam.
Janusz Matyjas.

 

  • Odpowiedział
  • @ | 30.04.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze