Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 1
  • 222

Jestem grafikiem, pracującym w CorelDRAW, ale ostatnio byłem zmuszony przesiąść się na Adobe Illustrator i zupełnie nie mogę się odnaleźć. Nie mogę w Illustratorze odnaleźć opcji zmiany rodzaju punktu węzłowego z symetrycznego na ostry. Jak w Adobe Illustratorze zmieniać rodzaj węzłów?

  • Zapytał
  • @ | 24.06.2013
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedzi (2)

  • 0

Wystarczy wybrać Narzędzie zaznaczanie bezpośrednie (biała strzałka - skrót klawiszowy "A") i po zaznaczeniu węzłów na górnym pasku menu wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj. Zaznaczone punkty zmienią się automatycznie:


  • Odpowiedział
  • @ | 24.06.2013
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Witam,

można w tym celu również użyć narzędzia do konwersji punktów (skrót Shift+C). Na palecie narzędziowej znajduje się w tej samej grupie co Stalówka i wygląda jak odwrócona litera V. Kliknięcie narzędziem konwersji w punkt węzłowy usuwa z niego uchwyty sterujące, dzięki czemu zamiast łuków łączy on odcinki. "Wyciągnięcie" muszką z takiego punktu powoduje ponowne stworzenie uchwytów sterujących i wybrzuszenie łuków. Natomiast przesunięcie narzędziem konwersji jednego z uchwytów sterujących pozwala na ustawienie go w innej linii niż drugiego uchwytu, wychodzącego z punktu. I to jest jedna z metod na tworzenie punktów narożnych.

  • Odpowiedział
  • @ | 12.09.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII