Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt

Odpowiedź (1)

  • 0

Niestety. W Illustratorze w ogóle nie ma palety Historia, do której tak bardzo się przywiązujemy w Photoshopie. Nie za bardzo jest gdzie podejrzeć historię zmian - z wyjątkiem obserwowania rysunku w czasie cofania poszczególnych czynności. Cofać można klasycznym skrótem Ctrl+Z, ale nie za bardzo jest gdzie obserwować, co właściwie cofamy (poza obserwowaniem samego rysunku). Jedyne miejsce, gdzie cokolwiek widać, to polecenie Edycja - Cofnij. Tam można zobaczyć, jaką czynność aktualnie cofamy. Np. Cofnij Pióro, Cofnij Przeniesienie, albo zwyczajne Cofnij bez dodatkowych opisów, jeżeli akurat wykonaliśmy czynność typu: zmiana koloru obiektu.

Ale przyznam, że w Illustratorze jakoś nigdy nie odczuwałem braku palety Historia. Przywykłem do obserwowania rysunku. Skrót Ctrl+Z w połączeniu ze skrótem Ctrl+Shift+Z, który odwraca cofanie - pozwala całkiem precyzyjnie "dojechać" do punktu w czasie, w którym pojawiło się w naszym projekcie coś niepożądanego.

W sumie to nie mam pojęcia czemu twórcy Illustratora jednak nie dołożyli (jak na razie) palety Historia do tego programu. Nie po raz pierwszy zdarza mi się spotykać z takim zapotrzebowaniem - zwłaszcza od ludzi mających doświadczenie w pracy w Photoshopie. Trzeba by teraz napisać petycję do firmy Adobe.  :-)

 

  • Odpowiedział
  • @ | 08.03.2017
  • TRENER ALTKOM AKADEMII