Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 3
  • 502

Dzień dobry.

Mam problem z formatowaniem wyglądu tabeli przestawnej. Wbudowane layout'y nie spełniają oczekiwań niektórych użytkowników. W związku z tym sformatowałem tabelę odpowiednio wg wymagań (dodałem odpowiednie obramowania, kolory tła sum pośrednich itp.). Wszystko wygląda ok do czasu, gdy nie zostanie użyty filtr raportu (w filtrze znajduję się kilka pozycji). Po uruchomienia filtru całe formatowanie się rozjeżdża - wygląda okropnie. Po wyłączeniu filtrowania raport dalej wygląda kiepsko (nie wraca do bazowego wyglądu). Wydaje mi się, że problem wynika z tego, że robiłem to ręcznie (czyli zaznaczałem odpowiednie zakresy danych i etykiet a następnie ustalałem odpowiednie obramowania i kolor tła). W jaki sposób powinienem to zrobić, aby w momencie filtrowania nie zepsuł się layout? 

Przemo
  • Zapytał
  • @ Przemo | 03.04.2014
    • laureat
    • 59
    • 24
    • 71

Odpowiedzi (2)

  • 2

Jeżeli bez VBA, to widzę tu tylko formatowanie warunkowe albo własny styl tabeli przestawnej... Niestety zwykłe formaty tak po prostu działają - są powiązane z komórkami, więc np. po włączeniu filtra się rozjeżdżają. Próbował Pan dodać własny styl tabeli przestawnej do listy?? Tam też brakuje czegoś użytkownikom?

  • Odpowiedział
  • @ | 03.04.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Spróbuję dodać własny styl tabeli przestawnej do listy. Dzięki
Skomentował : @ Przemo ,03.04.2014
  • 59
  • 24
  • 71
  • 0

Tak jak kolega wyżej napisał . Rozwiązaniem powinno być użycie formatowania warunkowego .

Poproszę jakiś konkretny przykład problemu.

  • Odpowiedział
  • @ | 03.04.2014
  • TRENER ALTKOM AKADEMII