Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 0
  • 1

Witam

Wykonuję zestawienia dużej liczby elementów wg. ulic. Elementy płynnie zmieniają pewne cechy, stąd muszę je systematycznie uaktualniać. Dla oceny skali planowanych i wykonanych działań muszę dokonywać grupowania wg. ulic, co przy niejednoznacznym sposobie zapisu nazwy danej ulicy i konieczności oddzielenia numeracji jest dość pracochłonne. Stworzyłem sobie wzorcowy katalog z nazwami ulic - umieszczone są one w jednej kolumnie. Jak mogę porównywać nazwy ulic z bieżącego zestawienia z nazwami ulic z mojego wzorcowego zestawienia. Chciałbym tą kolumnę wykorzystywać jako "gotową" kolumnę z przykładów, a potem dokonywać grupowania wg. danej ulicy, tylko nie wiem jak to zrobić. 

Ryszard_Zuba
  • Zapytał
  • @ Ryszard_Zuba | 19.12.2022
    • 6
    • 0
    • 2
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 0

Tradycyjnie jeden załącznik wart jest więcej, niż tysiąc słów. Z Twojego opisu nie wynika, jak chciałbyś porównać jedne nazwy z drugimi - masz jakiś dodatkowy identyfikator adresu, po którym mógłbyś przypisać zunifikowaną nazwę? Wtedy wystarczy zwykłe scalenie zapytań (tabeli ze słownikiem). W podobny sposób możesz zrobić matrycę przekodowań z nazw wpisywanych ręcznie na docelowe, ale taką tablicę musiałbyś na bieżąco uzupełniać. Ostatecznie nowsze wersje excela powinny obsługiwać łączenie przybliżone, ale tu doświadczenia nie mam. Zerknij na poniższy link.

https://learn.microsoft.com/en-us/powerquery-m/table-fuzzyjoin

Mirosław_Janiak
  • Odpowiedział
  • @ Mirosław_Janiak | 26.12.2022
    • 1
    • 7
    • 1