Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 0
  • 1

Mam problem z kostką OLAP w SSAS. W bazie danych MS SQL mam mini hurtownię danych, na tych danych mam zbudowaną kostkę. Do tej pory było ok, ale dodałam jeden wymiar w bazie, zaimportowałam na nowo dane i zbudowałam nową kostkę.
Dane w bazie wyglądają dobrze. Sumowania itp działają poprawnie, ale w kostce pojawia się błąd na sumowaniu dla jednego produktu. Tzn sumowanie transakcji daje wynik na minus. Dla poszczególnych wymiarów np. miesiące, dane są ok. Ale sumowanie total daje (-). Załączam załączniki jak to wygląda. Kostkę usunęłam, zrobiłam na nowo itp. Ale to sumowanie nadal nie jest dobre. Nie mam już pomysłu co jest nie tak. :-/

Jakieś pomysły?

Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Załączniki

  • jpg

    OLAP in SSMS - is ok.JPG ( 28K )
  • jpg

    OLAP in Visual - wrong.JPG ( 27K )
Elwira_Sochacka
  • Zapytał
  • @ Elwira_Sochacka | 07.03.2019
    • 1
    • 0
    • 5

Odpowiedzi (2)

  • 0

Po dwóch dniach szukania - okazało się, że była to wina formatu danych (nie do końca rozumiem dlaczego), ale zmiana z integer na double rozwiązała problem. Może była to tylko kwestia tego, że coś się zablokowało?
Nie wiem zwłaszcza, że problem był tylko dla jednego produktu, pozostałe liczyły się poprawnie.

Elwira_Sochacka
  • Odpowiedział
  • @ Elwira_Sochacka | 07.03.2019
    • 1
    • 0
    • 5
  • 0

Elwiro, wygląda na to, że przekroczyłaś zakres wartości dla typu Integer (dopuszczalne wartości od-2,147,483,648 do 2,147,483,647), czyli potocznie mówiąc "przekręciłaś inta". :)
Double jest liczbą zmiennoprzecinkową - w niektórych przypadkach mogą pojawić się rozbieżności w zaokrągleniach, BIGINT będzie prawdopodobnie bardziej trafionym wyborem.

Link: Typy danych SSAS i zakresy wartości

  • Odpowiedział
  • @ | 19.03.2019
  • TRENER ALTKOM AKADEMII