Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 0
  • 1

Dawno mnie tu potrzeba nie przyciągnęła - może jak zwykle i tym razem, ktoś podsunie jakieś ciekawe rozwiązanie.

Załóżmy, że mam wiele fizycznych lokalizacji, w każdej serwer.

Chciał bym stworzyć polisę, która zainstaluje spersonalizowany program w każdej fizycznej lokalizacji nie przesyłając go z serwera centralnego ale z najbliższego. Na każdym serwerze mógłbym umieścić paczkę msi w określonej lokalizacji.

Czy można tak "oszukać" GPO, aby wskazać plik msi z podaniem zmiennej środowiskowej np.:

\\serwer%nr_lokalizacji%\instalacje\instalka%nrlokalizacji%.msi

W ten sposób miałbym jedną polisę z jednym wpisem na kilkadziesiąt lokalizacji.

Wiem, że można wyedytować plik z konfiguracją polisy, ale czy to będzie działało?

Ewentualnie jakieś inne rozwiązanie? (poza skryptem lub rozbiciem polisy na drobne) mam 40 lokalizacji i przynajmniej 5 takich programów.

Robert_Machelak
  • Zapytał
  • @ Robert_Machelak | 02.03.2018
    • 7
    • 2
    • 0
Komentarze (1)
Rozważałem takie rozwiązanie, niestety to rozwiązuje problem tylko częściowo, w przypadku instalacji dedykowanych (kiedy instalator programu jest wstępnie skonfigurowany pod konkretną lokalizację) w już się nie sprawdzi. patrz drugi parametr w procentach.
Skomentował : @ Robert_Machelak ,13.04.2018
  • 7
  • 2
  • 0

Odpowiedź (1)

  • 0

Rozwiązaniem na twój problem jest DFS - jedna ścieżka sieciowa do wielu serwerów znajdujących się w wielu lokalizacjach z wzajemną replikacją.

Pawulon
  • Odpowiedział
  • @ Pawulon | 08.03.2018
    • 6
    • 0
    • 3