Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 0
  • 1

Witam.

Poproszono mnie o zrobienie witryny na SharePoint do zarządzania raportami tygodniowymi zespołu. Każdy z członków zespołu na koniec tygodnia musi napisać raport co robił w ciągu tygodnia. Kierownik z tych raportów przygotowuje raport zbiorczy dla dyrektora. Przydatne byłoby więc narzędzie do scalania raportów i jakieś przypomnienia o raporcie.

Czy są jakieś gotowe witryny lub składniki, które można by wykorzystać do tego tematu? A może ktoś ma pomysły jak to zrobić?

Krzysztof_Nowak
  • Zapytał
  • @ Krzysztof_Nowak | 19.09.2017
    • 3
    • 0
    • 12

Odpowiedź (1)

  • 0

Nie wiem, na ile pomocny będzie tu mój przykład (SP znam dość pobieżnie, może są jakieś dedykowane dodatki do takich zadań), ale ja podobną kwestię mam rozwiązaną w ten sposób: utworzyłem katalogi dla kilku zespołów sprzedażowych (oczywiście każdy ma dostęp tylko do swojego), do których wrzuciłem Excele z tabelami do uzupełniania). Następnie zrobiłem osobny plik z raportem, w którym przy pomocy Power Query pobieram dane ze wszystkich plików z SP, agreguję je do jednej tabeli i wyniki pokazuję w podsumowującej tabeli przestawnej i na wykresach. Wszystkie działania po stronie raportu spiąłem małym makrem i teraz każdy z managerów jednym kliknięciem może pobrać aktualne dane.

Excela używam z kilku powodów (m.in. sprzedawcy dodają opisy do spraw z zewnętrznych raportów, nie tworzą samodzielnych wpisów), więc nie zgłębiałem możliwości samego SP, ale narzędzie się sprawdza. Minusy - póki co zauważyłem trzy: plik w danej chwili może edytować tylko jedna osoba (choć nie miałem jeszcze skarg od samych użytkowników), do edycji trzeba uruchomić raport w lokalnym Excelu (ale to tylko jedno dodatkowe kliknięcie, zdaje się jest też jakiś płatny dodatek do edycji via www) oraz to, że czasem ktoś coś namiesza w pliku (wstawi pusty wiersz lub jakiś samotny znak po właściwych wierszach danych, co powoduje błędy przy imporcie do raportu zbiorczego, pewnie wystarczy trochę zabawy w zabezpieczenie plików).

Mirosław_Janiak
  • Odpowiedział
  • @ Mirosław_Janiak | 19.09.2017
    • 1
    • 7
    • 1