Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 0
  • 25

Witam.

Pojawiła się możliwość zastąpienia wysłużonych 3com'ow (2x24port). Innymi słowy znalazło się troszkę funduszy, które można spożytkować.

  • Mała/średnia firemka, bardziej jesteśmy zainteresowani niezawodnością, stabilnością pracy niż szybkością.
  • Musi być konfigurowalny, zarządzalny przez www.
  • QoS byłby plusem.
  • Firma raczej nie urośnie, nie musi być stackowalny, starczy ze byłby 48portowy.

 

Pochwalcie się, co tam macie poukrywane w serwerowniach, czy gdybyście znów stanęli przed wyborem, podjęlibyście taką samą decyzję zakupową?

Pozdrawiam.

Maciej_N82
  • Zapytał
  • @ Maciej_N82 | 27.03.2017
    • 10
    • 2
    • 10
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 0

Jeśli chodzi o możliwości zarządzania przez WWW, to z urządzeniami klasy enterprise Cisco niestety jest problem (Cisco PRIME pomoże, ale to kolejny klocek, który trzeba kupić).

Do zarządzanej przeze mnie infrastruktury zakupiłem urządzenia Cisco c2960-x jako urządzenia dostępowe. Mają interfejsy 1Gb/s i co dla mnie było istotne PoE+. W przypadku gdybyś potrzebował warstwy trzeciej to polecam Cisco c3650. Ciekawym produktem są także urządzenia Cisco c2960-cx oraz c3560-cx. Małe, kompaktowe, bez wentylatora - przydają się szczególnie gdy potrzebujesz dodatkowych gniazdek sieciowych na biurku.

Po więcej szczegółów odsyłam tutaj:

https://www.cisco.com/c/pl_pl/products/switches/index.html

  • Odpowiedział
  • @ | 11.09.2017
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII