Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 1
  • 33

Witam.

Czy jest możliwość kopiowania zapytania/modelu danych z jednego pliku Excel do drugiego?

Przykładowo mam 2 pliki: "Model 1", gdzie za pomocą Power Query pobrałem 2 tabele (tabela kontrahentów, tabela dokumentów) z zewnętrznego źródła danych (baza SQL). Między tabelami stworzyłem odpowiednie relacje."Model 2" analogicznie pobrałem z tej samej bazy SQL 2 tabele (tabela indeksów towarowych, tabela magazynów).

Czy jest możliwość przekopiowania zapytań/modelu danych z pliku "Model 1" do "Model 2", tak aby w kolejnym kroku zrobić relacje między tabelami, które mnie interesują (np. między tabelą dokumentów, a tabelą indeksów towarowych).

Jeśli jest taka możliwość, to czy istotne jest to, aby zapytania były z tego samego źródła, czy też źródła mogą być różne?

Michał_Leonarczyk
  • Zapytał
  • @ Michał_Leonarczyk | 05.02.2017
    • 2
    • 0
    • 5
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 0

Witam.

Można skopiować model w taki sposób, że najpierw kopiujemy plik z modelem. Następnie w PowerPivot w zakładce "Narzędzia Główne"-->"Pobieranie Danych Zewnętrznych"-->"Istniejące Połączenia" podmieniamy plik, który chcemy aby był obecnie używany. Po podmianie odświeżamy dane. UWAGA: Struktura podmienianych plików musi zostać zachowana.

Pozdrawiam.
Łukasz.

  • Odpowiedział
  • @ | 21.02.2017
  • TRENER ALTKOM AKADEMII