Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 4
  • 0
  • 24

Dzień dobry.

Mam włączone wysyłanie maili, w przypadku gdy dodaje uprawnienia użytkownikowi do wybranej witryny. Niestety w mailu, który otrzymuje użytkownik nie ma polskich liter, co wygląda krótko mówiąc nieładnie.
Moje pytanie brzmi, jak zmienić czcionkę lub treść takiego maila?

Pozdrawiam.

Askaniusz_Ferens_rkor
  • Zapytał
  • @ Askaniusz_Ferens_rkor | 30.01.2017
    • 1
    • 0
    • 1

Odpowiedzi (4)

  • 0

Dla użytkownika sposób kodowania i treść (poza nagłówkiem i stopką) nie jest modyfikowalna. Zmianę kodowania może wykonać administrator farmy w ustawieniach poczty wychodzącej. Sprawdziłbym również, czy zainstalowano poprawnie pakiet językowy dla języka polskiego.

  • Odpowiedział
  • @ | 30.01.2017
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Ustawienia są w porządku.

Jak w Outlooku podgląlądam źródło, to otrzymuję coś takiego:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

<style type="text/css">a { color: #0072bc; text-decoration: none; }</style>

<table border="0" cellspacing="0" cellpadding="8" width="600" dir="ltr"><tr><td align="left" valign="top"><div style="font-family: 'Segoe UI Light', 'Segoe UI', Verdana, sans-serif; color: #444444;"><div style="margin-bottom: 21px; font-size: 18px;">Dobre wieœci: teraz masz dostęp do obiektu „Intranet”.</div><div style="font-size: 14px;"><div style="margin-bottom: 8px; font-size: 28px; font-family: 'Segoe UI Light', 'Segoe UI', Verdana, sans-serif; color: #444444;"><a href="https://xxxxxxxxxxx">PrzejdŸ do witryny</a></div></div></div></td></tr></table>

Wydaje mi się, że to raczej kwestia użytych czcionek.

Askaniusz_Ferens_rkor
  • Odpowiedział
  • @ Askaniusz_Ferens_rkor | 31.01.2017
    • 1
    • 0
    • 1
  • 1

Zacytowany fragment zawiera polskie litery zakodowane w postaci encji html np. zamiast ś mamy &#156; a kodowanie tego maila to Win1250, gdzie domyślne w poczcie wychodzącej jest UTF-8, łącznie może wskazywać to na potencjalny problem z konfiguracją. Czcionka jest niemodyfikowalna w żaden wspierany sposób, to jedno z niewielu powiadomień, które nie podlega dostosowaniu.

 

  • Odpowiedział
  • @ | 31.01.2017
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Słusznie, zmyliło mnie to, że w ustawieniach wychodzącej miałem 1250.

Po zmianie na UTF-8 jest zdecydowanie lepiej.

Dzięki.

 

Askaniusz_Ferens_rkor
  • Odpowiedział
  • @ Askaniusz_Ferens_rkor | 31.01.2017
    • 1
    • 0
    • 1