Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 4
  • 0
  • 24

Pytanie o rutowanie.

Mam stacje z IP 10.52.7.21

Maska 255.255.255.0.

Bramka 10.52.7.254.

Podłączam drugi interfejs na USB modem GSM.

Pojawia się na stacji druga sieciówka.

z IP :192.168.1.100.

Maska 255.255.255.0.

Bramka 192.168.1.1.

......

Przez pierwsze parę chwil obie sieci działają bez problemu, ale po chwili z interfejsu 10.52.7.21 znika z konfiguracji TCP/IP bramka sama znika. Dlaczego?

w interfejsie na modemie GSM bramka zmienia się na adresacje IP6. Dlaczego? 

Wylatuje konfiguracja DNS i nic już nie działa, nie do końca rozumiem ten mechanizm, to, że działa przez pierwsze parę chwil, a potem się samo rekonfiguruje i już nic nie działa.

ktoś coś wie?

Albo jakaś sugestia?

 

Paweł_Hofman
  • Zapytał
  • @ Paweł_Hofman | 19.11.2016
    • 2
    • 0
    • 1

Odpowiedzi (4)

  • 0

Poradziłem sobie nadając konfigurację interfejsu w kompie na sztywno i działa to lepiej, ale kasuje DNS, tzn. po wpięciu drugiego interfejsu nslookup wskazuje ten nowy interfejs jako nowy serwer DNS.

Paweł_Hofman
  • Odpowiedział
  • @ Paweł_Hofman | 21.11.2016
    • 2
    • 0
    • 1
  • 0

Panie Pawle.

Prośba o więcej informacji - w szczególności:

* jaki system operacyjny; z rodziny Windows czy UNIX, jak unix to który? (Linuxy, solaris, aix, któryś z BSD itp.)?

* jakie dokładne ustawienia sieci - najlepiej wyciąg z konfiguracji interfejsów zrobiony poleceniem ifconfig lub odpowiednim dla danego systemu operacyjknego?

* Co Pan chce osiągnąć podłączając oba interfejsy? Routować pomiędzy nimi? Jakim oprogramowaniem?

To pozwoli skierować Pańskie pytanie do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam.
Paweł Dąbrowski.

  • Odpowiedział
  • @ | 28.11.2016
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
  • 0

Cała rzecz tyczy się Win 7. Generalnie z problemem sobie prawie poradziłem.

chodzi o to, aby komputer pracujący w sieci korporacyjnej, która łączy się z Internetem za pomocą własnej bramki, po podłączeniu drugiego interfejsu, modemu gprs, miał możliwość pracy na innej bramce z Internetem.

Generalnie wszystko już działa, tylko jedna rzecz, nie wiem dlaczego po podłączeniu drugiego interfejsu server DNS zmienia się na adres właśnie z tego podłączonego interfejsu czyli na 192.168.1.1.

Paweł_Hofman
  • Odpowiedział
  • @ Paweł_Hofman | 28.11.2016
    • 2
    • 0
    • 1
  • 0

To ja pozwolę sobie przekierować wątek do specjalistów od Windowsa.

Pozdrawiam.
Paweł Dąbrowski.

  • Odpowiedział
  • @ | 29.11.2016
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII