Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 5
  • 2
  • 60

Czy da się utworzyć harmonogram uruchamiania skryptów, którego nie będzie widać w konsolce Task Scheduler?
Sławna opcja 'hidden' wcale nie ukrywa tych zadań. Trzeba by w opcji 'View' odznaczyć 'Show hidden tasks' żeby je ukryć.

Dowolna technika dozwolona, poza instalacją aplikacji firm trzecich. Wszelkie, nawet karkołomne pomysły mile widziane.

Planowany skrypt byłby w PowerShell, ale może być też stary CommandShell czy VBS.

Paweł_Stępień_7ckx
  • Zapytał
  • @ Paweł_Stępień_7ckx | 28.07.2016
    • laureat
    • 5
    • 3
    • 21

Odpowiedzi (5)

  • 9
Łukasz_Chłap
  • Odpowiedział
  • @ Łukasz_Chłap | 28.07.2016
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 7
    • 37
    • 12
  • 1

AT już przetestowałem, bo też było kandydatem. Niestety dodaje ono zadanie widoczne w Task Schedulerze jako ATx gdzie x to kolejny numer.

Paweł_Stępień_7ckx
  • Odpowiedział
  • @ Paweł_Stępień_7ckx | 28.07.2016
    • laureat
    • 5
    • 3
    • 21
  • 7

Co dokładnie ma robić skrypt? Może lepiej wykonać go z innego serwera, używając np psexec?

Łukasz_Chłap
  • Odpowiedział
  • @ Łukasz_Chłap | 28.07.2016
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 7
    • 37
    • 12
  • 1

Kwestią jest czy możliwy jest jakiś inny harmonogram zadań bez GUI oprócz znanego standardowego 'Harmonogramu zadań. Jeśli nie ma takiej opcji, to wtedy trzeba będzie wywoływać polecenia zdalnie (wykorzystując RPC lub WinRM). Zdaje się polecenie AT nie dodawało w starszych wersjach OS taska do Harmonogramu zadań, ale w 2008 już to robi.

Paweł_Stępień_7ckx
  • Odpowiedział
  • @ Paweł_Stępień_7ckx | 29.07.2016
    • laureat
    • 5
    • 3
    • 21
  • 7

Można jeszcze spróbować z PowerShell Scheduled Job (dostępne od wersji 3.0).

  • Odpowiedział
  • @ | 29.07.2016
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Właśnie wydawało mi się, że jest to w powershellu ale w google znalazłem tylko zarządzanie harmonogramem zadań z powershella. Dziękuję za podpowiedź.
Skomentował : @ Paweł_Stępień_7ckx ,30.07.2016
  • 5
  • 3
  • 21
Polecam lekturę: https://blogs.technet.microsoft.com/heyscriptingguy/2014/05/12/introduction-to-powershell-scheduled-jobs
Skomentował : @ TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII ,30.07.2016
:-)
Skomentował : @ Paweł_Stępień_7ckx ,30.07.2016
  • 5
  • 3
  • 21