Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 4
  • 4
  • 64

Odpowiedzi (4)

  • 5

Do jakich rodzajów switchy są wpięte? Jakie są tam adresacje sieci? W jakim celu ma być utworzony teaming (load balancing, failover)?

 

Łukasz_Chłap
  • Odpowiedział
  • @ Łukasz_Chłap | 22.07.2016
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 7
    • 37
    • 12
  • 0

Teaming pod failover.

Hypervisor ma dwie karty sieciowe wpięte do dwóch switchy Netgear nie wspierających żadnych funkcji failover/load balancing. Switche są w tej samej podsieci. Dla każdej fizycznej NIC jest stworzony vswitch.

Jak skonfigurować failover teaming na sieciówkach wybranych tylko VM'ek?

Paweł_Stępień_7ckx
  • Odpowiedział
  • @ Paweł_Stępień_7ckx | 25.07.2016
    • laureat
    • 5
    • 3
    • 21
  • 3

Można zrobić teaming w samym OS na vm. Czy to wystarczy, czy może konieczne jest zrobienie tego z poziomu hypervisora?

Łukasz_Chłap
  • Odpowiedział
  • @ Łukasz_Chłap | 25.07.2016
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 7
    • 37
    • 12
Komentarze
Wystarczy na poziomie OS.
Skomentował : @ Paweł_Stępień_7ckx ,26.07.2016
  • 5
  • 3
  • 21
  • 0

Teaming NIC w Windows 2012 jest bardzo ładnie wbudowany w system.

Jeśli na serwerze mam dostępne 2 karty sieciowe to w 'Server Manager' konfigurujemy teaming (jest to zarówno load balancing jak i failover team NIC).

'Server Manager' > 'Local server' > 'NIC Teaming' > klikamy na aktualny status 'Disabled' aby go włączyć.
Otwiera się interfejs konfiguracji teamingu > zakładka 'Network Adapters' > zaznaczamy karty sieciowe dla teamingu używając [Ctrl] > prawoklik na zaznaczonych kartach i 'Add to New Team' > nadajemy nazwę dla zgrupowanych kart, a u dołu okienka mamy do wyboru tryb teamingu uzależniony od trybu switchy. Dla mnie wystarczy 'switch independent', który świetnie działa jako failover i w zakresie load balancingu wspiera tryby 'Address Hash' i 'Hyper-V port'.

A tu znalazłem czytelną instrukcję jak stworzyć podstawową konfigurację teamingu w Windows Svr 2012.

Paweł_Stępień_7ckx
  • Odpowiedział
  • @ Paweł_Stępień_7ckx | 28.07.2016
    • laureat
    • 5
    • 3
    • 21