Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 1
  • 47

Witam.

Mam w sieci kilka stacji z SLED 11 w domenie opartej na Windows Server i mam problem z mapowaniem/montowaniem udziałów sieciowych.
W skryptach logowania mam np. net use u: \\server\user na Linuksie to nie zadziała, trzeba użyć mount tylko, że użytkownik domeny nie ma uprawnienia do odpalenia polecenia mount, więc użyłem fstab i wpisałem tam:

//Server/user    /mnt/user    cifs    users,username=suse,password=Pass,uid=10000,gid=10000    0 0

Działa - tylko, że dla 1 użytkownika i trzeba było stworzyć dodatkowe konto suse ze stałym hasłem, bo użytkownicy muszą zmieniać hasło co 30 dni.

Czy jest jakiś sposób żeby zautomatyzować montowanie windowsowych udziałów bez konieczności używania dodatkowego konta z hasłem wpisanym żywym tekstem?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Daniel.

Daniel_Laskowski
  • Zapytał
  • @ Daniel_Laskowski | 06.07.2016
    • 0
    • 0
    • 2

Odpowiedzi (2)

  • 0

Rozumiem, że zasoby mają być na różnych uprawnieniach, a może warto zastosować do tego multiusering sambowy i sec=ntlmssp jako rozwiązanie problemu?

  • Odpowiedział
  • @ | 29.07.2016
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
  • 0

Chodzi o to, żeby po zalogowaniu użytkownika Adam mapował się zasób A i B, a gdy zaloguje się Ewa to zasób C i B z prawami odczyt i zapis.

Niestety multiusering sambowy i sec=ntlmssp nic mi nie mówi. Muszę pogooglać.

Daniel_Laskowski
  • Odpowiedział
  • @ Daniel_Laskowski | 02.08.2016
    • 0
    • 0
    • 2