Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 1
  • 616

Witam serdecznie.

Jestem na etapie stawiania swojej pierwszej strony w oparciu o WordPressa. Niestety zatrzymał mnie pewien problem.
Po postawieniu WordPress'a na hostingu i próbie załadowania JPEG jako media wyskakuję mi info:

"Nie można utworzyć katalogu „wp-content/uploads/2016/02” Czy WordPress ma uprawnienie do zapisu do katalogu nadrzędnego?"

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć co jest przyczyną takiego komunikatu i braku możliwości wysłania na serwer JPEG z poziomu kokpitu. 

Oraz czy ktoś może poinstruować jak taką sytuację możne naprawić / zmienić. 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

P.s. Dodam, że na serwerze w folderze "wp-content dodałam" folder o nazwie "uploads" - >> jednak nie działa nadal. :(

URSZULA_Z
  • Zapytał
  • @ URSZULA_Z | 29.02.2016
    • 8
    • 0
    • 2

Odpowiedzi (3)

  • 0

OK, nie trzeba odpowiadać już na to pytanie, poradziłam sobie. :P

URSZULA_Z
  • Odpowiedział
  • @ URSZULA_Z | 01.03.2016
    • 8
    • 0
    • 2
  • 0

To proszę pochwalić się jak to Pani zrobiła. Niech na tym pytaniu skorzystają inni. :-)

Pozdrawiam.

  • Odpowiedział
  • @ | 04.03.2016
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 0

Nie chwaliłam się, ponieważ nie wiem na ile takie rozwiązanie, na dłuższą metę będzie dobre oraz dlatego, że czuję się kompletnym żółtodziobem z WP (chyba nie mnie radzić).

Ale jakby, ktoś miał podobny problem to u mnie zadziałało zamienienie numeru CHMOD dla folderu uploads (który sama stworzyłam) z 755 na 777. 

Mam nadzieję, że takie rozwiązanie jest bezpieczne, a ma odpowiedź pomoże innym żółtodziobom. ;)

Pozdrawiam.

URSZULA_Z
  • Odpowiedział
  • @ URSZULA_Z | 04.03.2016
    • 8
    • 0
    • 2