Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 2
  • 169

W jaki sposób najlepiej zabrać się za opracowywanie planu przenoszenia serwerowni z punktu A do punktu B?

Jak do tego zabrać się logistycznie (jak bezpiecznie przewieźć sprzęt)?
Podzielcie się doświadczeniami.

Ryszard_Czarnecki
  • Zapytał
  • @ Ryszard_Czarnecki | 22.01.2016
    • lider
    • laureat
    • 17
    • 20
    • 24

Odpowiedź (1)

  • 0

Dzień Dobry.

Byłem odpowiedzialny za przeniesienie małej serwerowni z jednej lokalizacji do drugiej we Francji (okolice Paryża).

Każdy projekt jest inny, jedyne co mogę doradzić, to nie traktowałbym takiego przeniesienia jako przeprowadzki i nie skupiałbym się tylko na transporcie. Czyli jak nasz cenny sprzęt przewieźć lecz spojrzałbym na sprawę szerzej traktując tę potrzebę businessową jako szansę rozwoju mojej infrastruktury - oczywiście jeżeli to możliwe.

Moim zdaniem jest wiele ważniejszych aspektów: dokładna analiza wypływu nowej lokalizacji na śwadczenie naszych serwisów IT, również z punktu widzenia klienta businassowego (usera końcowego). Może się zdarzyć, że nie wszystkie połączenia są realizowane za pomocą protokołu IP -co znacznie utrudni lub może wręcz uniemożliwi transfer do nowego miejsca. Wiele może powiedzieć odpowiedź na pytanie dlaczego przenosimy i jak wyobrażamy sobie stan docelowy. Przeniesienie świadczonych serwisów IT wcale nie musi być jednoznaczne z fizycznym transportem hardware'u...

Notabene koszt specjalnego transportu jest znaczny - my przewoziliśmy takim transportem tylko jeden bezcenny serwer na ok. 30 kilometrów -nie było po prostu wtedy innego wyjścia.

Jacek_Kanik
  • Odpowiedział
  • @ Jacek_Kanik | 23.02.2016
    • 1
    • 0
    • 0