Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 2
  • 135

Dzień dobry.

Jestem ciekaw co robicie ze sprzętem zakupionym na potrzeby działalności działu IT.

Jaki jest cykl życia serwera, komputera stacjonarnego na którym pracuje użytkownik?
Sprzęt po 2-3 latach pracy staje się już niewydolny, kończy się gwarancja, zaczynają się problemy.

Zakładacie w budżecie na 4 rok sprzętu (zakładam 3 letnią gwarancję) jego wymianę?
Sprzęt się później złomuje czy sprzedaje pracownikom?

Ryszard_Czarnecki
  • Zapytał
  • @ Ryszard_Czarnecki | 22.01.2016
    • lider
    • laureat
    • 17
    • 20
    • 24

Odpowiedzi (2)

  • 0

Jak ma się kasę to co rok wypadałoby wymieniać sprzęt na nowy.

Realia są takie, (u mnie), Serwer działa do czasu aż przestanie wystarczać ilość zasobów jakie posiada, najczęściej jest to powolny procesor. Po kilku latach 5-8 trafia on na pozycję pod nazwą 'firewall' i tam działa do fizycznego spalenia, najczęściej kończą mi się zasilacze. 

Jako ciekawostkę podam, że używane P90 z 64MB ram spokojnie działa jako firewall dla około 30 komputerów z Windows, od czasu adaptacji na firewall minęło 10 lat (dziesięć lat). 

Wiesław_Fryziak
  • Odpowiedział
  • @ Wiesław_Fryziak | 23.01.2016
    • 0
    • 0
    • 2
  • 3

Ryszard.

Sprzęt IT w postaci stacji roboczej/laptopa, a także serwerów amortyzuje się księgowo po 5ciu latach w naszej firmie.

Jeśli chodzi o wymianę sprzętu to tak jak napisał Wiesław, zależy od funduszy, laptop wymienia się najszybciej po 2-3 latach, czyt. pracownik dostaje coś nowego a jego sprzęt jest przekazywany komuś innemu.

Zaś sprzęt serwerowy jest używany do czasu końca wsparcia Dostawcy a nawet dłużej jeśli jest taka Biznesowa potrzeba, czasami bywa że go złomujemy wcześniej jeśli jest też taka Biznesowa potrzeba. 

 

Pozdrawiam.

Damian.

Damian_Szulakowski
  • Odpowiedział
  • @ Damian_Szulakowski | 04.05.2016
    • 1
    • 3
    • 5