Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 1
  • 99

Więc mam następujący problem. Świeża instalacja CentOS 7 (minimalna instalacja). Zainstalowane wszystkie aktualizacje. Sieć skonfigurowana następująco:

1) 3 interfejsy w różnych sieciach (172.23.97, 172.23.99, 172.23.98). Tu nie mamy default gateway.

2) 1 interfejs team z adresem 172.23.1.15 i default gateway 172.23.1.254.

Ze stacji roboczej puszczam pinga na 172.23.1.15 i działa.

Resetuje serwer, po uruchomieniu ping nie działa (ping to tylko przykład, bo "cała sieć nie działa".

Loguje się na fizycznej konsoli na serwerze - sieć nadal nie działa. 

Sprawdzam teamdctl team0 state - wszystko OK, interfejsu są podniesione.

Spradzam routing - wszystko jest OK - tylko jedna brama domyślna. 

No więc w akcie desperacji z serwera pinguje bramę i tadam odpowiada brama, ale zaczyna także odpowiadać serwer pingowany ze stacji roboczej.

Resetuje zatem serwer i powtórka z rozrywki - sieć nie działa. Żeby zadziałała muszę się zalogować na fizycznej konsoli i puścić z niej pinga na bramę (lub zresetować usługę NetworkManager).

Chwilowo problem rozwiązałem wywalając NetworkManagera i uruchamiając network, ale wolałbym jednak tego uniknąć :)

Spotkał się ktoś z czymś takim? Ma ktoś rozwiązanie?

 

Dodam tylko, że na CentOS 7 mam kilkanaście serwerów i wszędzie korzystam z NetworkManagera i nie spotkałem się z takim egzotycznym zachowaniem :).

 

 

Jakub_Ratajczak
  • Zapytał
  • @ Jakub_Ratajczak | 07.01.2016
    • 2
    • 0
    • 0
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 0

Czy jest możliwe, że w trybie enable są obie usługi network i NetworkManager - one czasami lubią się "gryźć", proszę sprawdzić.

  • Odpowiedział
  • @ | 27.01.2016
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII