Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 4
  • 70

Hipotetyczna sytuacja. Mam dysk z systemem Windows i kontem/kontami użytkownika.

Czy są jakieś automatyczne narzędzia dla Linuksa, które pozwolą wydobyć z takiego dysku tyle ile się da informacji na temat użytkownika i jego pracy?

W szczególności interesują mnie:

  • kontakty do właściciela (adresy e-mail, skype, telefon, konto na facebooku, linkedin itepe).
  • historia korzystania z komputera/systemu - w jakich dniach, godzinach, jak często korzystał.

Wiem że mogę szukać tego typu informacji ręcznie po np historii przeglądarki, albo też po danych skonfigurowanych programów pocztowych, ale - po pierwsze jest to mocno czasochłonne, a po drugie - niezbyt etyczne.

Andrzej_Dopierała
  • Zapytał
  • @ Andrzej_Dopierała | 06.01.2016
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169
Komentarze (1)
Nie pogardzę też odpowiedziami na priv jeżeli ktoś uważa że cały temat nie jest etyczny.
Skomentował : @ Andrzej_Dopierała ,07.01.2016
  • 83
  • 65
  • 169

Odpowiedzi (2)

  • 1

Ja chciałbym móc odpowiedzieć, natomiast jedyne co mogę napisać - podbijam do innych użytkowników Quorum. :)

  • Odpowiedział
  • @ | 27.01.2016
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
  • 0

1. Wyłamanie hasła to żaden problem, jak ma się odpowiedni program, którym można przeskanować binarne pliki z Windows. 2. Wszystkie pliki z konfiguracją są nie tekstowe. 3. W rejestrze część wpisów jest kodowana algorytmem Rot-13 używanym dawniej przez użytkowników portali erotycznych.

Tyle znalazłem.

Wiesław_Fryziak
  • Odpowiedział
  • @ Wiesław_Fryziak | 28.01.2016
    • 0
    • 0
    • 2
Komentarze
Zastanawiam się jeszcze nad problemem licencji: takie 'grzebanie' w środku może naruszać zakaz deasemblacji?
Skomentował : @ Wiesław_Fryziak ,29.01.2016
  • 0
  • 0
  • 2