Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 1
  • 49

Witam.

Mam intrygujące mnie pytanie.

Postawiłem stronę na Wordpressie opartą na systemie Centos 6.7 final. Mam wykupioną domenę skierowaną na ten host. Strona jest już publiczna. Czy jest szansa, ze się jakoś wypozycjonuje? czy strony stojące na komputerze w domu, który jest przenatowany nie mają racji bytu i trzeba wykupić serwer w czymś pokroju ovh itd?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Tomasz
  • Zapytał
  • @ Tomasz | 11.12.2015
    • 9
    • 2
    • 23

Odpowiedź (1)

  • 1

To czy nasza strona się wypromuje zależy w dużej mierze od ilości takich odnośników na innych stronach w sieci, które wskazują na nasza stronę. Nie ma tutaj znaczenia czy strona fizycznie jest utrzymywana na starym pececie w piwnicy, czy też siedzi sobie wygodnie w wielkiej serwerowni. Nie ma żadnego wymogu aby dobrze wypozycjonowana strona była utrzymywana przez znanego usługodawcę. Przewagą dużych firm hostingowych może być to, że często oferują dodanie wpisów do własnych katalogów i stron, które sprzyjają pozycjonowaniu w wyszukiwarkach. 

A jak się samemu wypromować? Dodać odnośniki do naszej strony w katalogach branżowych, założyć kilka blogów na których wspomnimy o naszej stronie, spróbować się rozreklamować na forach, dać znać znajomym którzy napiszą o niej na facebooku, dodać plugin do mediów społecznościowych, umieścić filmiki na youtube itp. Dalsze kroki zależą od branży i zawartości strony.

Jest mnóstwo materiałów do poczytania na ten temat. Hasło do poszukiwań to "SEO".

Maciej_Krauze
  • Odpowiedział
  • @ Maciej_Krauze | 15.12.2015
    • lider
    • laureat
    • 45
    • 16
    • 58