Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 10
  • 65

Czy jest możliwość skonfigurowania transparentnego połączenia proxy w systemie na którym aktualnie pracuje - które definiuje korzystanie z serwera proxy (SOCKET5) do łączenia się do usług/aplikacji na innym serwerze. Rozwiązanie poprzez instalacje lokalnego serwera proxy itp niestety nie wchodzi w rachubę. Znalazłem aplikacje tsocks, która umożliwia taka funkcjonalność, jednak kiedy chciałbym aby była ona ładowana jako preload dla wszystkich aplikacji w systemie (/etc/ld.so.preload) mam problem. Przykładowo system na którym pracuję jest 64bit i ładuje bibliotekę w preload także 64bit to jest ok dla wszystkich aplikacji które są 64bitowe, jednak jak na systemie uruchamiam aplikacje 32bitowa niestety to nie działa (nie mam możliwości pozyskania 64bitowej wersji aplikacji a nie jej rekompilacji). Jeżeli do preload dam bibliotekę 32bitową to problem jest w drugą stronę. Póki co rozwiązaniem jest ładowanie ręcznie tsock przed każdym startem aplikacji. Jednak właśnie chciałbym zrobić to transparentnie. Czy może ktoś się spotkał z podobnym problemem i udało mu się to rozwiązać?

Piotr_Zając
  • Zapytał
  • @ Piotr_Zając | 04.11.2015
    • laureat
    • 5
    • 0
    • 4
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 2

Umieść biblioteki 32 i 64bit w różnych katalogach, a następnie użyj zmiennej $LIB w ścieżce - dodanej do ld.so.preload - przyjmie ona wartość zależną od architektury aplikacji.

Andrzej_Dopierała
  • Odpowiedział
  • @ Andrzej_Dopierała | 04.11.2015
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169