Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 4
  • 63

Mam środowisko z kilkoma fizycznymi serwerami i kilkunastoma maszynami wirtualnymi.

Dla kilku z nich przydała by się zagnieżdżona wirtualizacja.

Niestety - aktywacja jej dla kvm-intel wymaga przeładowania modułu kvm-intel.

 

Czy włączenie nested w kvm wiąże się z jakimiś potencjalnymi problemami dla maszyn nie używających jej?

W sensie - czy mogę bezpiecznie na systemach hosta włączać zagnieżdżoną wirtualizację? Czy też włączenie jej wiąże się z jakimś ryzykiem (spadku wydajności albo stabilności) nawet dla serwerów które jej nie używają?

Andrzej_Dopierała
  • Zapytał
  • @ Andrzej_Dopierała | 24.10.2015
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 0

Włączenie nested virtualization powoduje używanie innej struktury danych w pamięci dla wirtualnych maszyn, myślę, że mogłoby to powodować problemy w środowisku wielo-hostowym gdzie na jednym hoście nie wpieralibyśmy nesteda w kvm, a na drugim tak. Mogłyby wtedy występować problemy przy live migracjach (właśnie ze względu na brak jednolitej struktury).

Jeśli mówimy o pojedynczej maszynie na której mamy VM to albo mamy wsparcie w kvm dla nestedów albo nie. Tyczy się to wszystkich VM, nawet tych, które z tego nie korzystają. Popsuć ich nie popsujemy. Co do wydajności, na pewno rozszerzenie struktury ma wpływ na wydajność natomiast myślę, że bez konkretnych testów ciężko określić czy w ogóle jest ona zauważalna (lub pod jakimi warunkami mogłaby być).

  • Odpowiedział
  • @ | 09.11.2015
  • TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII
Komentarze
No właśnie szukam wyjaśnienia co dokładnie nie zadziała przy nested wirtualization. Włączyłem testowo na jednym serwerze nested virt, na innym nie - i między nimi kvmy migrują się bez problemów. Gdzie więc może być "haczyk". W jakich scenariuszach?
Skomentował : @ Andrzej_Dopierała ,09.11.2015
  • 83
  • 65
  • 169