Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 3
  • 61

Bardzo proszę o podzielenie się wrażeniami i swoimi doświadczeniami w korzystaniu z narzędzia Database Engine Tuning Advisor.

Na ile wygenerowanym zapytaniom można zaufać, ponieważ zgodnie z treścią laboratorium wydanego przez Microsoft wystarczy je zapisać i po prostu uruchomić bez analizowania.

Czy mieliście jakieś negatywne doświadczenia po uruchomieniu wygenerowanych zapytań?

 

Pozdrawiam

Michał_Dądela
  • Zapytał
  • @ Michał_Dądela | 18.06.2015
    • 4
    • 0
    • 2
Komentarze (1)
Osobiście nigdy nie implementowałem tego co wygenerował DTA bez analizy. Aby raport był do czegokolwiek przydatny, musisz miec bardzo dobrze przygotowany plik do anlizy tego co dzieje się na bazie. Można z tego korzystać, ale nie powinna to być dla Ciebie wyrocznia.
Skomentował : @ Sławomir_Goździelewski ,22.06.2015
  • 1
  • 0
  • 1

Odpowiedzi (2)

  • 2

Tak jak napisał Sławomir Goździelewski, rekomendacje DTA są jedynie pewnymi wskazówkami, co należy zrobić, przeglądając je należy pamiętać, że są one tak wiarygodne jak czas trwania zbieranego śladu będącego źródłem dla analizy.

  • Odpowiedział
  • @ | 03.07.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
  • 5

Korzystałem z DTA i naprawdę bardzo mi pomogło... Baza w której są dziesiątki niepotrzebnych indeksów. Nie wiem z czego wynikała swoboda w ich dodawaniu. Np. na każdej tabeli, w której była kolumna z datą, był indeks (NIE kompozytowy) na tej kolumnie. Napotkałem także indeks w układzie jeden ASC i taki sam DESC. Nie było czasu na analizę jednostkową. SQL Profiler, śledzenie z szablonu T-Sql + kilka "kosmetycznych modyfikacji" ... następnie DTA i analiza z opcją "Do not keep existing PDS..." Baza zaczęła oddychać :) 

To jeden z przypadków a było ich więcej. Zatem skomentuję niczym jury w talent show: jak dla mnie... bomba.

  • Odpowiedział
  • @ | 05.08.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII