Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 7
  • 220
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 6

Jest coś takiego jak Genymotion - dawniejszy AndroVM:

 

https://www.genymotion.com/#!/product

 

Jest to po prostu port Androida na maszyny serii x86, więc jest wydajniejszy niż np. standardowy emulator dostępny razem z SDK Androida. Wersja darmowa ma okrojoną funkcjonalność, ale może będzie dla Ciebie wystarczająca. Jest wersja pod Windows, Linuksa oraz Maca.

Standardowy emulator emuluje cykl po cyklu procesora ARM, więc jest przeraźliwie wolny, ale za to w 100% zgodny z oryginałem. Za to Genymotion pracuje jako maszyna wirtualna, przez co nie zwalnia, ale mogą się pojawić "jakieś problemy". A jakie? Ja w mojej krótkiej przygodzie z tym softem nie zauważyłem żadnych.

 

Edit: przyszły mi do głowy jeszcze 2 przypadki kiedy Genymotion może się nie sprawdzić:

1. Użycie kompilatora C++. Kod skompilowany na Genymotion może się zachowywać inaczej niż na ARM-ie

2. Użycie starych wersji Androida, np. Froyo (2.2) - są wersje których Genymotion nie wspiera.

Maciej_Krauze
  • Odpowiedział
  • @ Maciej_Krauze | 07.05.2015
    • lider
    • laureat
    • 45
    • 16
    • 58
Komentarze
Mimo powyższych niedogodności propozycja jest godna polecenia. Działa zdecydowanie lepiej niż standardowy emulator.
Skomentował : @ TRENER MODERATOR ALTKOM AKADEMII ,16.05.2015
Dodam jeszcze od siebie że jeśli Genymotion pod Windows nie uruchamia się i wypisuje komunikaty o braku wsparcia wirtualizacji, jest prawdopodobne że trzeba wyłączyć funkcję Hyper-V w systemie. Oba rozwiązania kolidują ze sobą.
Skomentował : @ Maciej_Krauze ,18.06.2015
  • 45
  • 16
  • 58