Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 8
  • 1.5K

Jestem administratorem serwera Windows Serwer 2008. Wprowadziłem i skonfigurowałem usługę zdalnego pulpitu, do zdalnego zarządzania wykorzystuję konto administratora.. Jednak gdy tworzą zdalne połączenie do serwera aktualnie zalogowany lokalnie użytkownik traci własną sesję. W starszych systemach mogłem w oparciu o jedno konto uzyskać dwie niezależne sesje. Czy można taką funkcjonalność osiągnąć w systemie Windows Serwer 2008 bez wykupywania dodatkowych licencji do serwera terminali?

Uczestnik szkolenia
  • Zapytał
  • @ Uczestnik szkolenia | 27.05.2013
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 11

Domyślnie po uruchomieniu usługi „Remote Desktop” na serwerze 2008 posiadamy dwie standardowe licencje do zarządzania serwerem,  jednak domyślne ustawienia nie zezwalają na jednoczesne tworzenie dwóch połączeń używając tego samego konta, aktualnie zalogowany użytkownik lokalnie (albo inna sesja RDP) zostaje automatycznie wylogowany (inna sesja zostaje zamknięta).



Aby zezwolić na jednoczesne uzyskanie dwóch sesji zdalnych, należy zmienić ustawienia usługi Terminal Services w ustawieniach lokalnych komputera.
Serwer 2008 opis dostępny na stronie:

http://support.microsoft.com/kb/947723

Serwer 2008 R2:
Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Remote Desktop Services -> Connections -> Restrict Remote Desktop Services  (należy ustawić opcję “Disabled”).


  • Odpowiedział
  • @ | 27.05.2013
  • TRENER ALTKOM AKADEMII