Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 1
  • 1
  • 308
Zaloguj się aby zadać pytanie
Pokrewne

Odpowiedź (1)

  • 0

Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że jakbyśmy chcieli Snorta, to byśmy go sobie pobrali bezpłatnie zamiast za niego płacić :)

 

No ale nie byłoby to sprawiedliwe stwierdzenie. Dotychczasowe sensory IPS/IDS od Cisco nie zajmowały już czołowych miejsc w rankingach, więc Cisco zdecydowało zakupić markę SourceFire świetnie znaną w dziedzinie bezpieczeństwa (podobnie jak to zrobili z Firewallami PIX wiele lat temu, potem z bezprzewodówką Aironet, genialnym produktem IronPort (sandbox wymiata :) ) itp. itd.)... Marka wywodzi się wprawdzie ze środowiska OpenSource, ale ich produkty są od wielu lat komercyjne i mają bardzo silną pozycję na rynku rozwiązań typowo z grupy Security, zresztą to jedna z legend OpenSource'u.

 

Panowie z Cisco produktów SourceFire nie zepsuli, lekko rebrandowali, i przede wszystkim zintegrowali z resztą portfolio (np. z ASA X). Jeżeli chcemy infrastrukturę opartą o Cisco, to mamy teraz do dyspozycji świetny, dojrzały produkt NGIPS (co ważne, z pełnym wsparciem technicznym).

Na pierwszy rzut oka wydaje się więc, że wszystko jest jasne, oto są nowe IDS-y od Cisco pod nazwą FirePOWER... Tyle tylko, że dopiero co pojawiły się ASA CX, czyli NGFW z IDSem, a w sumie to FirePOWER to też NGFW... więc dostajemy kolejne rozwiązanie: IPS/Firewall od Cisco?

Ciekawe, że na ASA X mogę uruchomić jako dodatkową usługę tylko 1 wybraną z trzech (zakładając, że mam licencję):

 

  • ASA CX lub
  • FirePOWER lub
  • IPS (stary IDS)

 

Ostatnia opcja już nie ma znaczenia, więc albo mogę używać modułu CX, albo FirePOWER, który jest silniejszy, choć brakuje mu (na razie) dekrypcji SSL. Flagowym produktem IPS/IDS od Cisco jest aktualnie FirePOWER. I jest to z całą pewnością świetny produkt. Ciekawe co się stanie z modułem CX? 

Wracając do pytania, czy warto pójść w FirePOWER? To był zawsze dobry produkt, jeżeli tylko nie potrzebujemy dekrypcji SSL, jest to bardzo kusząca propozycja.

  • Odpowiedział
  • @ | 09.04.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII