Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 3
  • 6
  • 1.2K

Odpowiedzi (3)

  • 0

Witam, gdzie jest zdefiniowana nowa domena?

Pozdrawiam.
Arkadiusz.

Arkadiusz_Taraszka
  • Odpowiedział
  • @ Arkadiusz_Taraszka | 07.02.2015
    • 1
    • 1
    • 6
Komentarze
Domena jest u innego dostawcy, który ma zmienić dns. Po zmianie nowa domena będzie zdefiniowana w tym samym miejscu co dotychczasowa. Dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam. Renata.
Skomentował : @ Renata_Rogoża ,09.02.2015
  • 8
  • 4
  • 10
  • 4

Witam,

punkty do spełnienia:

1. Przekierowanie na DNS-y serwera strony (dostawca domeny).

2. Należy zdefiniować nową domenę na serwerze strony. Prawdopodobnie można to załatwić z dostawcą strony przez telefon. Nowa domena może odświeżać się do 24 h.

3. Wtedy domena może być już dostępna pod nową domeną lub domeną techniczną z serwera.

Takie są moje doświadczenia.

Pozdrawiam.
Arkadiusz.

Arkadiusz_Taraszka
  • Odpowiedział
  • @ Arkadiusz_Taraszka | 09.02.2015
    • 1
    • 1
    • 6
Komentarze
Dziękuję za podpowiedź, czekam teraz na zmianę dns, a później zobaczymy czy mi się uda. Dziękuję i pozdrawiam. Renata.
Skomentował : @ Renata_Rogoża ,09.02.2015
  • 8
  • 4
  • 10
  • 4

Witam serdecznie,
mam wrażenie, że problem, którego dotyczy pytanie, nie leży w samym przeniesieniu domeny, ale zmiany wpisów dot. nazwy domeny w bazie CMS WordPress. W tabeli (wp_)options są dwa wpisy dla option_name ('siteurl' oraz 'home'), które zawierają nazwę domeny. Można je zmienić w panelu administracyjnym strony w sekcji Ustawienia/ogólne. Te wpisy decydują o tym, jak WordPress generuje adresy URL w linkach i w nowo dodanych artykułach. Niestety zwykle nie są to jednak wszystkie wpisy w bazie WordPressa zawierające nazwę domeny. Wpisy lub strony już istniejące w bazie danych będą miały wpisany adres starej domeny w swojej treści, jeżeli zawierają odnośniki do mediów lub innych wpisów lub podstron. Jeszcze gorzej jest w przypadku widgetów odwołujących się do zasobów na stronie. Jest tak dlatego, że ustawienia widgetów są zapisane w bazie w postaci zserializowanej i nie wystarczy zwykłe znalezienie i zamiana ciągu znaków w bazie (lub w wyeksportowanym pliku SQL odtwarzającym bazę).

 

Najprostszym sposobem jest użycie pluginu lub jakiegoś narzędzia, które pozwoli na zamianę tekstu w bazie, z uwzględnieniem serializacji lub z poziomu samego panelu administracyjnego WordPressa. Jednym z takich narzędzi jest skrypt dostępny na stronie:

https://interconnectit.com/products/search-and-replace-for-wordpress-databases/

Zastosowanie tego skryptu opisywałem już na Quorum w odpowiedzi na pytanie, które można znaleźć pod adresem:

https://quorum.akademiq.pl/discussion/2067/wp---przenoszenie

Zmiana wpisów w bazie powinna pomóc w przypadku, gdy nowa domena poprawnie wskazuje na serwer/zasób.

 

--

Pozdrawiam.
Tomasz Hebisz.

  • Odpowiedział
  • @ | 18.02.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII