Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 2
  • 8
  • 113

Pytanie jak w temacie.

Czy jest możliwość korzystania podczas egzaminu EX300 z oficjalnych materiałów Red Hata w formie pdf?

Wiem, że na egzaminie nie ma dostępu do sieci, a czy jest dostęp do offline'owej wersji materiałów (legalnie);)?

Grzegorz_Chojnowski_
  • Zapytał
  • @ Grzegorz_Chojnowski_ | 03.02.2015
    • lider
    • laureat
    • 40
    • 10
    • 57

Odpowiedzi (2)

  • 2

Z tego, co wiem, nie można mieć nic poza kartką papieru do notatek (którą potem należy zwrócić), ewentualnie kawą/herbatą. Wszelkie dodatkowe materiały są zakazane. Ale  jest pełen dostęp do dokumentacji, która jest standardowo dostępna w systemie - należy ją co najwyżej doinstalować.

Andrzej_Dopierała
  • Odpowiedział
  • @ Andrzej_Dopierała | 04.02.2015
    • lider
    • laureat
    • ekspert
    • 83
    • 65
    • 169
  • 0

Egzamin nie miałby raczej sensu jakbyś mógł korzystać z podręcznika. Ma on sprawdzić Twoją wiedzę, a nie umiejętność szybkiego czytania i przepisywania komend.

user00123123
  • Odpowiedział
  • @ user00123123 | 13.02.2015
    • laureat
    • 21
    • 18
    • 77
Komentarze
Tutaj pozwole się nie zgodzić z Tobą.
Podręcznik nie jest ściągą (nie przepisujesz gotowych rozwiązań do systemu operacyjnego) tylko ma być podpowiedzią dla administratora, tak samo jak pliki man i info.
Przy okazji ja widzę sens posiadania książki w formie PDF, która jest dostępna na egzaminie. Otóż jeżeli ktoś nie wie co ma robić to i tak nie zda egzaminu (jest przecież limit czasowy, jeżeli nie umiesz to nie umiesz) a osobiście traktowałbym to jako przypomnienie sobie szczegółów a nie ściąga.
A na koniec mała uwaga z zakresu egzaminów, testów, certyfikacji i innych metod weryfikacji wiedzy, można mieć super wiedzę a podczas weryfikacji, a na weryfikacji wiedzy zestresować się tak że nie zdasz.
O tym czynniku również należy pamiętać ;)

Zasłyszałem, że jest taka możliwość, chciałem zweryfikować. Teraz już wiem. Dzięki wszystkim za udział w dyskusji.
Skomentował : @ Grzegorz_Chojnowski_ ,13.02.2015
  • 40
  • 10
  • 57
imho egzamin należy potraktować jako podejście - siadasz przed komputerem w intranecie, nie działa wifi bo baza gsm padła i sobie poradź zanim szef wróci z urlopu ;) W takim scenariuszu - podręczniki/dodatkowe pomoce są zbędne. Jak nie pamiętasz zalecanej metody z podręcznika - tracisz extra czas na poszukanie jej/znalezienie obejścia. I tyle
Skomentował : @ Andrzej_Dopierała ,13.02.2015
  • 83
  • 65
  • 169