Kategorie szkoleń | Egzaminy | Kontakt
  • 6
  • 6
  • 921

Na stronie głównej umieściłam cztery obrazki 125x125, niestety program sam skaluje je do rozmiarów 50x50 (czego nie chcę).

W ustawieniach rozmiar miniatury ustawione mam 150x150. W stylach css też nie ma nic na temat skalowania. Jaka funkcja w szablonie może być odpowiedzialna za skalowanie?

Będę wdzięczna za podpowiedź,

Renata.

Renata_Rogoża
  • Zapytał
  • @ Renata_Rogoża | 30.01.2015
    • 8
    • 4
    • 10

Odpowiedzi (6)

  • 8

W czasie wstawiania obrazków do wpisów (obojętnie, czy wstawiamy z biblioteki mediów, czy wgrywamy nowe grafiki) jest możliwość wybrania rozmiaru.

Tak jak Pani pisze, można tam wybrać trzy opcje: miniatury, średni rozmiar i pełny rozmiar:

 

 

Jeśli miniatury są mniejsze - to mam podejrzenie, że jest to ustawione w opcjach WordPressa. W najnowszych wersjach WP (wersja 4.1) te ustawienia znajdują się w sekcji Ustawienia - Media:

 

 

Powinna Pani wejść do opcji i tam zmienić rozmiar miniaturek i wyłączyć opcję "przytnij do podanych wymiarów (..)".

Jeśli mimo to obrazki będą skalowane i kadrowane - proszę  podesłać informację, jakiego motywu Pani używa i jakich wtyczek - postaram się znaleźć rozwiązanie. (Podejrzewam, że może tu swoje trzy grosze wrzucać jakaś wtyczka do generowania galerii - albo też wstawia Pani te obrazki z przycisku Media jako prostą galerię).

 

 

Ale jednak nawet obrazek już jest wstawiony do tekstu w formie miniaturki, to może go Pani kliknąć myszką (lewym klawiszem), co rozwinie pasek opcji, a na nim przyciski wyrównywania obrazka, ołówek edycji i ikonka X do usuwania obrazka:

 

 

Pod ikonką ołówka kryje się możliwość edytowania wstawionego obrazka:

 

 

Są tu te same opcje, które były w czasie wstawiania grafiki:

 

 

Może Pani wpisać dowolne rozmiary. Nawet jeśli obrazek wstawił się jako kwadratowa miniatura - to można go wyświetlić teraz w jego pełnych rozmiarach, bez kadrowania.

Pozdrawiam.

 

  • Odpowiedział
  • @ | 30.01.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze


Wszystko miałam ustawione tak jak w Pana instrukcji i dalej skaluje i kadruje (niestety).

Używam dwóch motywów: Nadrzędny: Klasik i potomny:LaMonte

Wtyczki:

Acunetix WP Security

All In One SEO Pack

CKEditor for WordPress

Formularze

Paski boczne

Google XML Sitemaps

Login LockDown

NextGEN Gallery by Photocrati

Pronamic Cookies

Simple Social Icons

StatPress

WordPress Importer

WP-PageNavi

Dziękuję za zainteresowanie tematem

Pozdrawiam
Skomentował : @ Renata_Rogoża ,30.01.2015
  • 8
  • 4
  • 10
  • 2

Wszystko miałam ustawione tak jak w Pana instrukcji i dalej skaluję i kadruję (niestety).

Używam dwóch motywów: Nadrzędny: Klasik i potomny:LaMonte.

Wtyczki:

Acunetix WP Security

All In One SEO Pack

CKEditor for WordPress

Formularze

Paski boczne

Google XML Sitemaps

Login LockDown

NextGEN Gallery by Photocrati

Pronamic Cookies

Simple Social Icons

StatPress

WordPress Importer

WP-PageNavi

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam.

Renata_Rogoża
  • Odpowiedział
  • @ Renata_Rogoża | 30.01.2015
    • 8
    • 4
    • 10
  • 0

Zaraz zainstaluję sobie ten motyw i postaram się w nim pogrzebać. :-) Być może jest to jakieś specyficzne ustawienie w motywie, które nadpisuje standardowe ustawienia WordPressa.

Mam też pewne podejrzenia co do wtyczki NextGEN Gallery. Bywało, że działała mi niestabilnie. Proszę też na własną rękę sprawdzić, co będzie, jeśli Pani część wtyczek zdezaktywuje (bez ich usuwania). Generalnie - im więcej działajacych wtyczek - tym większe prawdopodobieństwo, że coś się posypie.

  • Odpowiedział
  • @ | 30.01.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Też miałam problem z wtyczką NextGEN Gallery, wyłączyłam ją ale dalej jest tak samo. Inne wtyczki również wyłączyłam i nic. Myślę, że problem leży w kodzie szablonu, ja niestety nie znam języka php. Pozdrawiam.
Skomentował : @ Renata_Rogoża ,30.01.2015
  • 8
  • 4
  • 10
  • 0

Motyw LaMonte ma opcję: Auto Image Resizing, więc to pewnie jego zasługa. W motywie Klassik nie ma praktycznie żadnego zaawansowanego ustawienia. Proszę wejść do Kokpitu i znaleźć w sekcji Wygląd ustawienia LaMonte . Tam już powinny być ustawienia grafiki, które nadpisują ustawienia WordPressa.

Nie instalowałem tego motywu, bo jest on płatny, a na wersji demo nie widać ustawień. Jeśli nie ma opcji ustawień w sekcji wygląd - to pozostaje grzebanie w CSS i PHP. :-(

  • Odpowiedział
  • @ | 30.01.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Właśnie w tym jest problem, że nie mogę znaleźć tego ustawienia. Sprawdzałam we wszystkich plikach i nie widzę tego zapisu. Znajomy, który prowadzi szkolenia z zakresu cms, również nie mógł tego znaleźć. :(
Skomentował : @ Renata_Rogoża ,30.01.2015
  • 8
  • 4
  • 10
  • 0

To niedobrze.

Jeśli twórcy motywu nie przygotowali żadnej opcji zmiany domyślnej wielkości wstawianych grafik w jakimś "klikalnym" miejscu - to każda zmiana oznacza dość ryzykowną konieczność edytowania kodu. Pół biedy, jeśli jest to tylko formatowanie CSS - ale podejrzewam, że skalowanie obrazków odbywa się za pomocą PHP - i tu potrzebna jest nam już pomoc jakiegoś programisty PHP. Albo zgłoszenie się do twórcy motywu z zamówieniem zmiany, albo jeszcze jedna opcja: zamiana tego motywu na inny - wygodniejszy w obsłudze.

Ze swojej strony polecam darmowy motyw Mantra, w którym ogromna ilość opcji wyglądu da się ustawić myszką w okienkach dialogowych. Dobrze konfigurowalny jest też motyw Weaver -  chociaż i tak trzeba sie trochę namęczyć, żeby układy stron na nich zbudowane były podobne do LaMonte.

  • Odpowiedział
  • @ | 30.01.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Z Mantry da się zrobić podobny motyw do LaMonte?
Skomentował : @ Renata_Rogoża ,30.01.2015
  • 8
  • 4
  • 10
  • 0

Za pomocą formatowania CSS można zrobić z wyglądem strony właściwie wszystko. Zmiana układu strony to czasami tylko zmiana opływania i szerokości zaledwie kilku elementów. Do lokalizowania elementów i ich formatowania przyda się bardzo m.in. Firebug - jedno z rozszerzeń Firefoksa.

Niech sobie Pani przeklika Mantrę (najlepiej postawioną na lokalnym serwerze) - tu nawet bez znajomości CSS można myszką zmienić masę rzeczy, np. zmiana położenia pasków nawigacyjnych i szerokości głównych elementów strony odbywa się "myszkowo"

A jeśli nie boi się Pani kodu - znalazłem ciekawą informację, która być może rozwiąże Pani problem:

https://pl.forums.wordpress.org/topic/pozbycie-sie-automatycznego-skalowania-obrazka

Nie zdążyłem tego przetestować - ale ufam, że autorzy na forum pl.wordpress.org piszą rzetelnie. :-)

A na weekend podrzucam film do obejrzenia. :-) Taka mała autopromocja :-):

https://www.youtube.com/watch?v=0nraCpLRiIU

To jest link do pierwszego z trzech filmów o instalowaniu i konfiguracji WordPressa - może się przydać do powtórzenia po szkoleniu. W trzeciej części https://www.youtube.com/watch?v=Lxd-S7ABeNk mówię trochę o Mantrze. Co prawda nagranie powstało już jakiś czas temu, ale ciągle zachowało aktualność.

Pozdrawiam.
Andrzej Słodownik.

  • Odpowiedział
  • @ | 30.01.2015
  • TRENER ALTKOM AKADEMII
Komentarze
Bardzo dziękuję za informację, spróbuję przetestować co piszą na forum. A co do Pana filmiku o WordPressie to już go wcześniej obejrzałam :))) Przydatny filmik! Pozdrawiam.
Skomentował : @ Renata_Rogoża ,31.01.2015
  • 8
  • 4
  • 10